ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

0506906090

ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן

  • ד"ר אברהם אמיר הוא מנתח פלסטי בכיר
  • ניסיון של למעלה מ 25 שנה
  • אלפי ניתוחים ולקוחות מרוצים
  • פגישת ייעוץ מקצועית
  • ליווי ומעקב צמוד גם לאחר הניתוח
  • מחירים הוגנים עם אפשרות נוחה לפריסת תשלומים
  • דוקטור אברהם אמיר מכהן כיום כסגן מחלקת כירורגיה פלסטית בבית החולים בילינסון

כל מי שהוריד משמעותית במשקל וחווה תנודות במהלך חייו, מכיר את התופעה – הצטברות עודפי שומן באזורים מסוימים בגוף, אותם הגוף מתקשה לסלק, היוצרים מראה רפוי של העור. מתיחת בטן נותנת מענה מצוין בנושא ומטרתו היא להסיר את עודפי העור, להדק את שרירי הבטן ולהביא למראה מתוח שלה.

תיאום ציפיות לפני ניתוח מתיחת בטן

לפני הניתוח מבוצע תיאום ציפיות עם המטופל/ת שמטרתו להסביר את ההליך, ההכנה אליו והתאוששות אחריו. לא מעט אנשים שמעוניינים לברר פרטים על מתיחת בטן, תוהים אם הניתוח יסייע להם להפחית במשקלם.

חשוב להדגיש כבר בשלב הראשוני כי מטרת הניתוח היא לא ירידה במשקל, אלא הצרת הבטן והסרת עודפי עור. אמנם עודפי העור שמוסרים הם בעלי משקל מסוים, אך בשורה התחתונה, לא זו המטרה .

 

ניתוח מתיחת בטן

מי מתאים לעבור מתיחת בטן?

גברים ונשים בריאים, הסובלים מעודף עור/שומן בבטן או מחולשת הדופן שלה ולא מצליחים לפתור זאת בעזרת תזונה נכונה וספורט, הם המועמדים האידאליים לעבור את הניתוח .

קבוצה נוספת של מועמדים אידאליים לעבור את הניתוח , היא גברים ונשים שעברו תהליכי הרזיה משמעותיים ונותרו עם עודפי עור. למטופלים המתכננים להפחית משמעותית במשקלם גם לאחר הניתוח, מומלץ לבצעו לאחר הגעה למשקלם הרצוי ולאחר שהוא התייצב.

נשים לאחר לידות הן קבוצה נוספת המתאימה לעבור את הניתוח. לנשים המתכננות ללדת בעתיד – מומלץ להמתין עם הניתוח לאחר הריונן האחרון, שכן השרירים האנכיים של הבטן שנמתחים במהלכו עלולים להשתחרר בשנית. עם זאת, ישנן נשים צעירות שמתכננות להיכנס להריון בעתיד, אך מעוניינות לבצע את הניתוח, מטעמים אסתטיים.

מתיחת בטן בין הריון להריון אמנם אפשרית, אבל על הנשים המעוניינות זה לזכור שההריון הקרוב ימתח את עור הבטן שוב וצורתה הקודמת צפויה לשוב לקדמותה. לכן, ההמלצה בדרך כלל היא שלא לבצע את הניתוח עד ההחלטה שלא להיכנס שוב להריון.

בכל מקרה, על נשים לאחר לידות להמתין לפחות 3 חודשים לאחר הלידה לפני ביצוע הניתוח, כאשר טווח הזמנים האידאלי שבו ניתן לקבל תוצאות נאות הוא 4 עד 6 חודשים.

בנוסף, גם גברים ונשים מבוגרים, בעשורים המתקדמים לחייהם, נחשבים למועמדים אידאליים לביצוע הניתוח. בגילאים מתקדמים, הגוף מאבד מגמישותו ונוטה 'ליפול' באזור הבטן, לכן טבעי כי תהיה דרישה לניתוח זה בגילאים מבוגרים. יתרה מזאת, ד"ר אברהם אמיר ביצע בהצלחה רבה מתיחות בטן למבוגרות ולמבוגרים רבים שהיו מעוניינים להשיג מראה בטן צעיר יותר.

תוצאות הניתוח אמנם ניתנות לשמירה במשך שנים באמצעות אורח חיים בריא, אך בגילאים מבוגרים יותר, בעקבות תהליכי הזדקנות, בדרך כלל עלולים להופיע עודפי עור פעם נוספת. ניתן לעבור במקרים אלו מתיחת בטן נוסף.

מקרים שבהם בעייתי לבצע מתיחת בטן:

המעשנים שביניכם ייאלצו להפסיק לעשן במשך כשלושה שבועות לפני הניתוח ואחריו.

מדוע? מכיוון שהניקוטין שבסיגריות מביא להצרת כלי הדם בגוף, וכשמבוצע ניתוח פלסטי שבו מבוצע חיתוך רקמת עור, הידוק וחיבור שלה, קיימת חשיבות מכרעת לזרימת דם תקינה לאזור המנותח, כדי שהאיחוי יבוצע כמתוכנן. בנוסף, סיגריות מכילות המון חומרים רעילים שעלולים לפגוע ברקמות העור החדשות ולהביא לצלקות, לזיהומים ולנמק. כמו כן, במקרים של צינון או זיהום בימים שקודמים לניתוח, מומלץ לרוב לדחות אותו כדי לא להסתכן בסיבוכים אפשריים.

איך מתבצע ניתוח מתיחת בטן?

הניתוח מתבצע בהרדמה כללית, אורך מספר שעות וכרוך באשפוז לילה. נכרתים עודפי העור דרך צלקת הנעשית מעל לשיער הערווה, בדומה לניתוח קיסרי, ואולם לרוב הצלקת ארוכה יותר. הטבור מופרד מהעור שמסביבו בתחילת הניתוח על מנת לאפשר את מתיחת עור הבטן, ובסיום הניתוח הוא מעוצב מחדש ומחובר שוב לעור סביבו.

במהלך מתיחת בטן מהודקים שרירי הבטן על מנת לקבל מראה חטוב יותר. עור הבטן נתפר בתפרים נמסים ומושארים שני נקזים. בגמר הניתוח, הבטן נחבשת ומכוסה בחגורת בטן. מומלץ להישאר עם חגורת הבטן חודש ימים. את הנקזים מוציאים לרוב אחרי מספר ימים.

מתיחת בטן ושאיבת שומן – על השילוב הנפוץ:

במקרים מסוימים ניתן ואפילו רצוי לשלב בין מתיחת בטן עם שאיבת שומן, לאחר התייעצות עם הרופא המנתח. בדרך כלל, כ-80% מ מתיחות הבטן משולבים בשאיבת שומן.

הניתוח המשולב נפתח בהזרקת נוזל שמקל על תהליך השאיבה. לאחר מכן מבוצעת מתיחת בטן ובהמשך מבצעים שאיבת שומן. בסוף הניתוח המשולב, ישנה כמובן תקופת התאוששות קצרה.

מתיחת בטן מחיר, מה משפיע על העלות

חשוב להבין כי לשאלה מהו מחיר מתיחת בטן בישראל אין תשובה אחת ויחידה, שכן הדבר תלוי במספר מרכיבים כגון סוג הניתוח, המוניטין של המנתח והמרפאה, ועוד. כך לדוגמא, מתיחת בטן שאיננה כוללת שאיבת שומן, המכונה גם מיני מתיחת בטן, מחירה לרוב יהיה זול באלפי שקלים מהניתוח המלא. בנוסף, מרפאות בעלות מוניטין השוכנות באזור המרכז, וכן מנתחים מנוסים ומובילים בתחום הכירורגיה הפלסטית, גובים על מתיחת בטן מחירים גבוהים יותר מרופאים צעירים בתחילת דרכם.

כאמור, יש לציין כי למרות העלויות הגבוהות יותר של ניתוח מלא הכולל שאיבת שומן, כ- 80% מהמטופלים בוחרים בו ולא במיני מתיחת בטן. בנוסף, למרות שהבדלי המחירים בין המרפאות עשויים להגיע לאלפי שקלים מומלץ שלא לבחון את הנושא רק דרך המחיר אלא לשים דגש על המומחיות, הניסיון והוותק של הרופא המנתח, ועל הליווי האישי שהוא מעניק.

שאיבת שומן בבטן

שאיבת שומן בטן

שאיבת שומן בטן היא דרך נפוצה לסילוק עודפי שומן באזורים שונים בגוף ולחטב אותו, השומן תת עורי הנשאב על ידי מכונה. שאיבת שומן נועדה לטיפול

קרא עוד »
מילוי קמטים

מילוי קמטים בפנים

מילוי קמטים בפנים ייתכן מאוד שאתן מכירות כבר הרבה נשים וגברים שכבר ביצעו מילוי קמטים בפנים – מדובר בטיפול שכיח במיוחד בשנים האחרונות, בעל פופולריות

קרא עוד »
פנים חלקות

ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים כמה סיבות מדוע לבצע ניתוח מתיחת פנים עם דוקטור אברהם אמיר ד"ר אברהם אמיר הוא מנתח פלסטי בכיר ניסיון של למעלה מ

קרא עוד »

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן