ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

073-7828602

ניתוחים פוסט בריאטריים

מהם ניתוחים פוסט בריאטריים?

בשנים האחרונות, המודעות הכללית להשמנה מתעצמת וגדלה משנה לשנה. בכנסת, נאסר על הגשת בורקסים ומשקאות מתוקים בדיונים, בבתי הספר לא מוכרים או מציעים ממתקים ומאכלים שומניים, ורוב האנשים נמצאים בדיאטה כלשהי.

בנוסף לכך מספר קיצורי הקיבה עולה בקצב מסחרר ובכך אנשים הסובלים מהשמנה קיצונית יכולים לפתור את בעיית ההשמנה. לא פעם אנו רואים אנשים או שרזו בצורה דרסטית, בעיקר לאחר קיצור קיבה שהוריד ממשקלם עשרות קילוגרמים, שבא בעקבות חששות בריאותיים – סכרת, לחץ דם גבוה, BMI קיצוני ובעיות שונות בגוף. אחרים, מבצעים את קיצור הקיבה עקב הופעה חיצונית – הרצון להראות אסתטי בחברה המקפידה ושואפת להיות בריאה ככל הניתן.

ד"ר אברהם אמיר מציין כי אחת מהבעיות המופיעות לאחר קיצור הקיבה, היא עודפי עור שנשארים במקומות שעברו טיפול – בעיקר בבטן, אך ניתן לראות כי גם הירכיים, זרועות ושדיים (בעיקר נשים). אין מדובר רק בבעיה חיצונית קוסמטית או אסתטית, אלא עודפי העור הללו גורמים להזעת יתר, ריח גוף רע, פטריות ופצעים המופיעים על גבי העור. מכאן שבעיות אלו יכולות להשפיע ישירות על הנפש (מבוכה, הימנעות ממגע מיני או רחצה בבריכה או בים).

החלמה מניתוח מתיחת בטן

מהו הפתרון?

לצורך פתירת הבעיה של עודפי העור, הומצא הניתוח הפוסט בריאטרי. ד"ר אמיר, המנתח כבר שנים רבות את עודפי העור בעזרת שיטה זו, מדגיש כי לפני שניגשים לניתוח , יש להמתין חצי שנה להתייצבות במשקל הגוף. בהמשך לכך, חייבים לוודא כי המטופל בריא וכשיר לעמוד כיוון שלעיתים לאחר קיצור קיבה לגוף חסרים ויטמינים וברזל החיוניים מאד.

הניתוח הנפוץ ביותר עפ"י ד"ר אמיר הוא פוסט בריאטרי בבטן כיוון שבאזור הבטן מתרכז רוב השומן. בהמשך הדירוג, מופיעים השדיים והזרועות כאזורים שבהם מבוצעים הרבה ניתוחים פוסט בריאטריים. סוגרים את הרשימה הפנים והירכיים.

האם ניתן לשלב כמה אזורים יחד?

ד"ר אברהם אמיר מציין כי בהחלט ניתן לשלב כמה אזורים . למשל, ניתן לשלב את אזור השדיים והבטן, או זרועות וחזה, או בטן וירכיים. מנגד, הוא מסביר כי לרוב, את אזור הפנים הצוואר לא משלבים עם אזורים אחרים. "הכל כמובן תלוי ברמת ההמוגלובין ובמצב הבריאותי הכללי של המטופלים, שכן מדובר בפרוצדורות ארוכות יחסית", הוא מסכם.

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ ללא התחייבות

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן