ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

0506906090

5 דרכים להקלה בהתאוששות מניתוח פלסטי

ניתוחים פלסטיים הם פופולאריים ביותר בעשור האחרון ונשים וגברים רבים בוחרים בהם, על מנת להעניק לעצמם מראה צעיר יותר, או על מנת לתקן איזשהו חלק בעצמם, שהם מרגישים לגביו חוסר נוחות.

ניתוחים פלסטיים ברובם לא דורשים זמן התאוששות ממושך כמו ניתוחים קליניים אחרים, אך כן נדרשת תקופת החלמה והתאוששות מהניתוח , שחשוב להיערך אליה בהתאם.

ישנן מספר המלצות שהרופאים נותנים למען התאוששות מניתוח פלסטי ויש מספר דברים שניתן לבצע, כדי להקל על עצמכם במהלך תקופה לא פשוטה זו. העקרונות הן שמירה על בריאות הגוף, גיוס תמיכה מהקרובים ותכנון סדר יום שיקל עליכם. הנה 5 דרכים שיעזרו לכם להתאושש מ פלסטי.

ניתוח מתיחת פנים

תזונה נכונה ושתייה מרובה

גם בזמנים בהם לא מתאוששים מניתוח פלסטי, חשוב לשמור על תזונה נכונה ושתייה מרובה, אך ישנה חשיבות לעשות כך גם במהלך ההתאוששות, מכיוון שהגוף עבר תהליך מסוים שדורש ממנו חידוש של כוחות, מלחמה בזיהומים ועוד.

על כן, רצוי למקד את האנרגיה שהגוף מוציא בעיקר בהחלמה ולא בסוגיות של רעב או צמא. על כן, שתייה מרובה מומלצת ביותר ותעזור להתמודד עם הסיכונים שבחיידקים שבמים.

בנוסף, שמירה על תזונה נכונה ובריאה, חשובה גם היא ומומלץ לסגל תפריט מאוזן שיכלול הרבה פירות וירקות, המחזקים את המערכת החיסונית ואת פעילות העיכול ושומרים על רמת אנרגיה תקינה ומאוזנת.

מנוחה

יש לדאוג לזמן מנוחה ממושך יותר מאשר בזמן שגרה, בגלל שהגוף זקוק לאנרגיה ולכוח כדי להחלים מהניתוח . לכן, דאגו לזמן מנוחה בו הגוף נמצא במנח נוח ונעים והימנעו מפעולות מאומצות מידי כמו עבודות בית, בישול, עבודה בחצר, ניקיון וכדומה. כמו כן, מומלץ להימנע מעבודה, נהיגה ושהייה לא מבוקרת מחוץ לבית, שיכולה להזיק לתהליך ההחלמה.

עזרה מבני הבית או ממכרים

על מנת לנוח כמו שצריך ועל מנת שיהיה לצידכם כל מה שאתם צריכים, עזרה מבני הבית או ממכרים קרובים היא הכרחית. באופן זה יוכלו בני הבית להניח לכם ולדעת כי אתם זקוקים למנוחה ועזרה ולהסתדר בכוחות עצמם, באופן אותו תתכננו מראש. כמו כן, עזרה ממכרים יכולה להיות דרך מצוינת להעביר את הזמן בנעימים במהלך ההתאוששות ולהקל עליכם.

שימוש בתרופות ואמצעים מקלים

לא כל התרופות מותרות לאחר ניתוח פלסטי ויש להיוועץ ברופא לפני לקיחה של כל תרופה כלשהי שמסייעת לשיכוך כאבים. אך מעבר לכך, לאחר היוועצות ברופא כמובן, יש דברים שתוכלו לעשות בעצמכם, כמו החלפת תחבושות, הרגעת המקום על ידי קומפרסים חמים וקרים, ואוורורו בהתאם לצורך.

תכנון סדר היום

תכנון סדר היום הוא חשוב מאין כמוהו על מנת להקל על ההתאוששות שלכם. זמן ההחלמה מלווה לעיתים בכאבים ובמוגבלות מסוימת ולכן חשוב שלא תמצאו את עצמכם משועממים וחסרי אונים. על ידי תכנון סדר היום ושילוב של גורמים נוספים בו כמו חברים, תוכלו להקל על זמן ההחלמה ולעבור את התקופה הזו על הצד הטוב ביותר.

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ ללא התחייבות

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן