ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

0506906090

תיקון פטמה שקועה

פטמה שקועה – איך מתקנים ?

נשים רבות סובלות ממום בפטמה שמתאפיין בכך שבמקום לבלוט החוצה, הפטמה מתחפרת בתוך השד ובולטת כלפי פנים. למרות שמדובר על בתופעה יחסית נפוצה שאינה דורשת טיפול ולמעשה לרוב מהווה פגם אסתטי ותו לא, הרי שלעתים נדרש לבצע הליך כירורגי פשוט שבו ניתן לתקן את הפגם ולשלוף את הפטמה על מנת שתבלוט כלפי חוץ כפי שהיא אמורה לבלוט באופן טבעי. ישנם גורמים רבים שיכולים להוביל לתופעה וביניהם זיהום בשד, צלקת, הנקה ממושכת, מחלת שד ממאירה ועוד. התופעה מתרחשת בדרגות חומרה משתנות בכמעט עשרה אחוז מקרב האוכלוסייה הנשית.

שתלים לחזה - הרמת חזה

מי פונה לניתוח תיקון פטמה שקועה

בעיקרון במידה ומדובר על פגם אסתטי בלבד, ניתן בהחלט להימנע מלגשת להליך הניתוח יחד עם זאת, ישנן נשים רבות שמעוניינות לבצע את הניתוח כיוון שהן לא חשות בנוח עם החזה שלהן כפי שהוא.

מעבר לכך ישנו צורך ממשי לבצע את הניתוח במידה והפטמה השקועה מעוררת חוסר נוחות פיזית כיוון לעתים פטמה שקועה עלולה להסב לאישה כאבי חזה ולהוביל לגרד מציק וטורדני. מעבר לכל זה הפטמה השקועה יכולה במקרים מסוימים להקשות מאוד על האישה להניק את תינוקה וגם במקרים כאלו כמובן מומלץ לגשת ל .

איך מתבצע תיקון פטמה שקועה

הניתוח הפלסטי לתיקון פטמה שקועה נחשב לפשוט. הניתוח קצר ואורך עד שעה כאשר ניתן לעבור אותו תחת הרדמה מקומית או מלאה בהתאם להחלטתם המשותפת של הרופא המנתח ושל המנותחת. במהלך הניתוח מבוצע חתך זעיר סמוך לפטמה דרכו המנתח מגיע לפטמה ושולף אותה החוצה. לאחר מכן הוא מבצע תפר פנימי שתפקידו למנוע מהפטמה לצנוח שנית לפנים השד. ישנן כמה טכניקות לביצוע הניתוח כאשר ההחלטה על הטכניקה המועדפת מתבצעת תוך שיקולים שכוללים בין היתר את מידת החומרה של שקיעת הפטמה..

תיקון פטמה שקועה – תופעות לוואי וסיכונים

למרות שהניתוח נחשב לבטוח באופן יחסי, גם לו יש מספר תופעות לוואי אפשריות, הגם שהן נחשבות לנדירות יחסית. תופעות הלוואי והסיבוכים המוכרים כיום הם למשל דימום מאזור הניתוח , זיהום בפטמה, נמק חלקי או מלא של הפטמה, תגובה לא רצויה של הגוף להרדמה ועוד.

התאוששות והחלמה

תיקון פטמה שקועה בניגוד לניתוח חזה אחרים, אחרי לתיקון פטמה שקועה לא צריך לבלות את הלילה בבית החולים וניתן לחזור הביתה כבר לאחר שעות ספורות. לרוב המנותחת תחוש כאבים באזור הניתוח במשך כשבועיים ובהחלט מומלץ לנוח עד יומיים בבית לפני החזרה לשגרה.
בנוסף ,המטופלת נדרשת לשים מגן פטמה למשך כחודש .

תיקון א סימטריה

תיקון א-סימטריה בחזה

גופנו אינו סימטרי. העיניים, כפות הידיים, הרגליים וגם החזה – לעולם אינם תואמים באופן סימטרי ומושלם. הבעייתיות נוצרת כאשר מדובר בחוסר סימטריה הבולט לעין. א-סימטריה

קרא עוד »
הגדלת חזה

הקטנת חזה

נהוג לחשוב כי כל אישה רוצה חזה גדול, אולם יש גם לא מעט נשים שסובלות אם יש להם כזה. חזה גדול, בעיקר עבור נשים צעירות,

קרא עוד »

lp – מתיחת פנים

ד״ר אברהם אמיר מנתח פלסטי בכיר 073-3745302 רוצה לשפר את המראה? להיות עם פנים צעירות ומתוחות? בחנו אפשרות לעבור ניתוח מתיחת פנים סימני הזדקנות בפנים,

קרא עוד »

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן