ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

0506906090

תיקון א-סימטריה בחזה

גופנו אינו סימטרי. העיניים, כפות הידיים, הרגליים וגם החזה – לעולם אינם תואמים באופן סימטרי ומושלם. הבעייתיות נוצרת כאשר מדובר בחוסר סימטריה הבולט לעין.

א-סימטריה של החזה הינה תופעה נפוצה הרבה יותר ממה שמקובל לחשוב, גורמת לפגיעה קשה בתדמית הגוף ואף עשויה לגרום לכאבי גב. הקושי בא לידי ביטוי בין היתר בהתאמת בגדים וחזייה, בחשש מתגובת בן זוג למראה החזה ואף בכאבים. בעזרת ניתוח המתקן חוסר סימטריה, ניתן לספק מענה לבעיה.

הקטנת חזה

מי פונה לתיקון א-סימטריה בחזה?

נשים ובחורות שהגיעו לתום תקופת הבגרות וההתפתחות, הסובלות מחוסר סימטריה ניכר בשדיהן. חוסר הסימטריה מתבטא בהבדלים משמעותיים בגודל, בנפח, במיקום , בנפילה של אחד השדיים ובצורת השדיים או הפטמות.

מטרת הניתוח היא לשפר את תפיסת הגוף השלילית שנוצרת ממצב זה, שלעתים משפיעה על פיתוח קשרים רומנטיים. א-סימטריה בחזה, עשויה לעתים נדירות להיגרם בשל מחלה מולדת ונדירה בשם "תסמונת פולנד". במקרה שכזה אפשר לבצע את הניתוח מיד, בגיל מוקדם יחסית – 16.

איך מתבצע ניתוח לתיקון א-סימטריה בחזה?

ניתוח זה דורש רופא מומחה בעל ניסיון רב בתחום, בעל יצירתיות רבה והבנה תלת ממדית של צורת השד. מדובר בניתוח מורכב וארוך מניתוח חזה רגיל, שכן יש צורך לתקן כל שד בנפרד ובאופן שונה המותאם למידותיו ולהתאימו לשד השני. לרוב משולבת גם הגדלת חזה בעזרת שתל בעל גודל וצורה המותאמים במיוחד לשד הקטן עם הקטנה ו/או הרמה של השד הנגדי וניתן אף לשנות את מיקום וצורת השד ו/או הפטמות.במהלך הניתוח נידרש לעתים קרובות להושיב את החולה מספר פעמים כשהיא עדיין רדומה ולוודא שמקבלים אכן את התוצאה המיוחלת. לרוב משתמש המנתח בשלב ראשון בשתלי דמה סטריליים על מנת לוודא שהוא יפתח אריזת שתל נכונה המתאימה למנותחת.
לעתים יש צורך לפצל לשני ניתוחים פלסטיים נפרדים.

תופעות לוואי וסיכונים

תיקון א-סימטריה – תופעות הלוואי והסיכונים שחלים על הניתוח האחרים ומבוצעים במסגרת הליך זה (הגדלת חזה, הקטנת חזה והרמת חזה) תקפים גם לגביו – דימום, נפיחות, כאב וכו'.

התאוששות והחלמה

ניתוח זה אורך זמן רב לעומת חזה אחרים, אך תהליך ההחלמה שלו אינו שונה או ארוך יותר לעומתם.

הצרת זרועות

הצרת זרועות

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בוחרים לבצע הצרת זרועות, מכמה סיבות עיקריות: ראשית, רצון וצורך האנשים להיראות טוב יותר, בטח לאחר שהמודעות לכך עלתה בצורה

קרא עוד »
תיקון א-סימטריה

שחזור שד

כריתתו של השד נעשית היום בעיקר בשל סרטן ממאיר. את תחושת האובדן וחוסר הביטחון בקרב מי שעברה זאת, ניתן לשפר פלאים בעזרתו של שחזור שד,

קרא עוד »
ניתוחי חזה

ניתוחי חזה

המרפאה מציעה מגוון של ניתוחים פלסטיים לתיקון ולשיפור מראה השד אם גם את מרגישה שהחזה שלך, יכול היה להסב לך נחת רבה יותר לו היה

קרא עוד »

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן