ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

072-3971627

שחזור שד

כריתתו של השד נעשית היום בעיקר בשל סרטן ממאיר. את תחושת האובדן וחוסר הביטחון בקרב מי שעברה זאת, ניתן לשפר פלאים בעזרתו של שחזור שד, המשקם את מראהו ותורם לתחושת הדימוי העצמי של המטופלת. מדובר באחד הניתוחים המאתגרים ביותר בתחום הרפואה הפלסטית, ופרסמתי מאמרים רבים העוסקים בנושא.

שתלים לחזה

מי פונה לניתוח שחזור שד?

נשים הסובלות מדימוי עצמי נמוך, לאחר ביצוע כריתת שד. שחזור שד מתבצע רק לאחר החלמה מהמחלה, על כל הטיפולים הנלווים הכרוכים בכך. שחזור באמצעות רקמות ומצבורי שומן אינו מתאים למעשנות או לחולות סכרת ושחזור המבוצע ספציפית בעזרת רקמות מאזור הבטן אינו מתאים לאלה הסובלות מעודף משקל או כאלה שעברו טיפולים קוסמטיים באזור הבטן.
חשוב לציין שכמעט כל חברות הביטוח הפרטיות מכירות בצורך הניתוח ומממנות אותו במלואו.

איך מתבצע שחזור שד?

ניתן לבצע שחזור שד באמצעות רקמות מגופה של המטופלת או בעזרת שתלי סיליקון, כשיש לקחת בחשבון את נפח וצורת השד המשוחזר, ואת השאלה אם השד הוקרן או יוקרן בעתיד ועוד.

אני דוגל בשחזור טבעי מדופן הבטן או מהגב, ללא סיליקון. במטופלות שלא מתאימות לשחזור זה, אפשר לבצע את השחזור עם תותבת סיליקון, עם או בלי אפשרות ניפוח בעזרת שסתום. חתך יבוצע באזור ממנו תוסט הרקמה המבוקשת (הבטן או הגב). לאחר מכן יבוצע חתך באזור בית החזה ותמוקם בו מחדש הרקמה. כמו כן, יחודש גם מיקום הפטמה והעטרה. לבסוף ייעטף אזור בית החזה בחבישה אלסטית.

תופעות לוואי וסיכונים

לאחר הניתוח עשויים להיווצר דימומים, מכיוון שהכיס בו נמצא השתל ואופי החלמת הצלקות הנו תלוי במצבה הרפואי של המטופלת ובגנטיקה שלה . המטופלת תסבול מאי נוחות זמנית שלאחר הניתוח כתוצאה מחוסר הסימטריה בין השד הקיים לבין זה שנותח.

כמו כן, עלול להתפתח זיהום בפצע הניתוח ובמקרים נדירים דחייה של השתל וכאבים שיארכו לתקופת זמן ממושכת.

התאוששות והחלמה

המטופלת תישאר בהשגחה של כ-24 שעות, כאשר אין צורך בהוצאת התפרים הנמסים מעצמם. זמן ההחלמה הוא כשבוע.

מומלץ לנוח כחלק מתהליך ההחלמה ויש להימנע בחודש שלאחר הניתוח מפעילות גופנית ואף ללבוש במהלכו חזיית ספורט מיוחדת.

מילוי קמטים

מילוי קמטים בפנים

מילוי קמטים בפנים ייתכן מאוד שאתן מכירות כבר הרבה נשים וגברים שכבר ביצעו מילוי קמטים בפנים – מדובר בטיפול שכיח במיוחד בשנים האחרונות, בעל פופולריות

קרא עוד »
ניתוח הצמדת אוזניים

הצמדת אוזניים

הצמדת אוזניים אוזניים בולטות עלולות לפגוע באופן משמעותי בדימוי העצמי ובביטחון העצמי של ילדים, אך רבים לא מודעים לכך שאוזניים בולטות עלולות בהחלט גם לפגוע

קרא עוד »
הצרת זרועות

הצרת זרועות

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בוחרים לבצע הצרת זרועות, מכמה סיבות עיקריות: ראשית, רצון וצורך האנשים להיראות טוב יותר, בטח לאחר שהמודעות לכך עלתה בצורה

קרא עוד »

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ ללא התחייבות

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן