ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

0506906090

שחזור שד

כריתתו של השד נעשית היום בעיקר בשל סרטן ממאיר. את תחושת האובדן וחוסר הביטחון בקרב מי שעברה זאת, ניתן לשפר פלאים בעזרתו של שחזור שד, המשקם את מראהו ותורם לתחושת הדימוי העצמי של המטופלת. מדובר באחד הניתוחים המאתגרים ביותר בתחום הרפואה הפלסטית, ופרסמתי מאמרים רבים העוסקים בנושא.

שתלים לחזה

מי פונה לניתוח שחזור שד?

נשים הסובלות מדימוי עצמי נמוך, לאחר ביצוע כריתת שד. שחזור שד מתבצע רק לאחר החלמה מהמחלה, על כל הטיפולים הנלווים הכרוכים בכך. שחזור באמצעות רקמות ומצבורי שומן אינו מתאים למעשנות או לחולות סכרת ושחזור המבוצע ספציפית בעזרת רקמות מאזור הבטן אינו מתאים לאלה הסובלות מעודף משקל או כאלה שעברו טיפולים קוסמטיים באזור הבטן.
חשוב לציין שכמעט כל חברות הביטוח הפרטיות מכירות בצורך הניתוח ומממנות אותו במלואו.

איך מתבצע שחזור שד?

ניתן לבצע שחזור שד באמצעות רקמות מגופה של המטופלת או בעזרת שתלי סיליקון, כשיש לקחת בחשבון את נפח וצורת השד המשוחזר, ואת השאלה אם השד הוקרן או יוקרן בעתיד ועוד.

אני דוגל בשחזור טבעי מדופן הבטן או מהגב, ללא סיליקון. במטופלות שלא מתאימות לשחזור זה, אפשר לבצע את השחזור עם תותבת סיליקון, עם או בלי אפשרות ניפוח בעזרת שסתום. חתך יבוצע באזור ממנו תוסט הרקמה המבוקשת (הבטן או הגב). לאחר מכן יבוצע חתך באזור בית החזה ותמוקם בו מחדש הרקמה. כמו כן, יחודש גם מיקום הפטמה והעטרה. לבסוף ייעטף אזור בית החזה בחבישה אלסטית.

תופעות לוואי וסיכונים

לאחר הניתוח עשויים להיווצר דימומים, מכיוון שהכיס בו נמצא השתל ואופי החלמת הצלקות הנו תלוי במצבה הרפואי של המטופלת ובגנטיקה שלה . המטופלת תסבול מאי נוחות זמנית שלאחר הניתוח כתוצאה מחוסר הסימטריה בין השד הקיים לבין זה שנותח.

כמו כן, עלול להתפתח זיהום בפצע הניתוח ובמקרים נדירים דחייה של השתל וכאבים שיארכו לתקופת זמן ממושכת.

התאוששות והחלמה

המטופלת תישאר בהשגחה של כ-24 שעות, כאשר אין צורך בהוצאת התפרים הנמסים מעצמם. זמן ההחלמה הוא כשבוע.

מומלץ לנוח כחלק מתהליך ההחלמה ויש להימנע בחודש שלאחר הניתוח מפעילות גופנית ואף ללבוש במהלכו חזיית ספורט מיוחדת.

שאיבת שומן בבטן

שאיבת שומן בטן

שאיבת שומן בטן היא דרך נפוצה לסילוק עודפי שומן באזורים שונים בגוף ולחטב אותו, השומן תת עורי הנשאב על ידי מכונה. שאיבת שומן נועדה לטיפול

קרא עוד »
אחרי ניתוח מתיחת פנים

מתיחת צוואר

מתיחת צוואר השנים שעוברות ניכרות ממראהו של הצוואר שלנו – הגיל, הזדקנות העור והחשיפה לשמש מביאים לצוואר בעל מראה מקומט ורופס. כיום בעזרת מתיחת צוואר

קרא עוד »

lp – מתיחת פנים

ד״ר אברהם אמיר מנתח פלסטי בכיר 073-3745302 רוצה לשפר את המראה? להיות עם פנים צעירות ומתוחות? בחנו אפשרות לעבור ניתוח מתיחת פנים סימני הזדקנות בפנים,

קרא עוד »

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן