הזרקת רעלן

הטיפול ברעלן הפך לשכיח בשנים האחרונות והפופולאריות שלו רק הולכת וגדלה. זהו  הליך מהיר ופשוט , לא פולשני, המצעיר במהרה את מראה עור הפנים ומעלים קמטים.

רעלן הינו רעלן ההופך לאחר זיקוקו במעבדה לחלבון טהור המוזרק לחיבור שבין השריר לעצב, מעדן את תנועת השריר (השריר והעצב נותרים שלמים ועם זאת אדישים לפקודת התכווצות השריר) וכתוצאה מכך מטשטש ומעלים את הקמט שנגרם כתוצאה מתנועתו של השריר.

השימושים העיקריים בו הם באזור המצח ובאזור שנמצא בין הגבות, לעיתים משתמשים בו גם בזוויות העיניים והפה ובאזור הצוואר.

 

מי פונה לטיפול הזרקת רעלן?

קמטי ההבעה אינם פוסחים על אף אחד מאיתנו במרוצת הזמן. כיצד הם נוצרים? החומר אצטילכולין מעביר אותות חשמליים מהמוח לשרירי הפנים אותם הוא מכווץ (למשל שרירי זוויות העין בעת שאנו מחייכים), ועם הזמן השרירים המאומצים אינם מסוגלים לחזור למצבם הטבעי. כמות קטנה של רעלן המוזרק למקום, מחלישה את השריר וכך הקמט נעלם או מצטמצם.

איך מתבצעת הזרקת רעלן?

מדובר בהליך מהיר שאינו מצריך הרדמה מקומית, המתבצע ע"י הזרקות באזורים נקודתיים כמו המצח , צידי העיניים והאזור הנמצא בין הגבות. ההזרקה עצמה נעשית באמצעות מזרק בעל מחט קטנה עדינה ודקה, לשריר שמעוניינים לשתק. הליך זה אינו מסובך, אך הוא דורש מיומנות רבה מצידו של המנתח –נקודות  ומינוני ההזרקה חייבים להיות מדוייקים לשם הצלחת הטיפול. לכן בטרם הטיפול חשוב שייבדקו הקמטים על אופיים , מיקומם וגודלם.

הזרקת רעלן – תופעות לוואי וסיכונים

ככלל טיפול הזרקת רעלן הינו בטוח, המאושר על ידי משרד הבריאות האמריקאי והישראלי. אחוז המטופלים החווים תופעות לוואי נמוך ביותר. מאחר והזרקת הרעלן משפיעה רק למספר חודשים, גם תופעות הלוואי שלה באם הן מתרחשות, חולפות במהרה – שטפי דם קלים או נפיחות מקומית שנעלמים תוך יומיים-שלושה. לעיתים נדירות חלה זליגת רעלן לאזורי שריר הסמוכים לאזור הטיפול, מה שיוצר צניחה זמנית של גבה או עפעף למשך כשבועיים.

הזרקות רעלן – התאוששות והחלמה

תוך מספר ימים ניתן להבחין בתוצאות הטיפול, שהשפעתו אורכת מספר חודשים (לכל הפחות שלושה) , ומטיפול לטיפול משך ההשפעה הולך ומתארך (עד כחצי שנה).  זמן ההחלמה אורך כ- 24 שעות במידה ואין תופעות חריגות כלשהן ולאחר כעשרה ימים יש להגיע לביקורת אצל הרופא המטפל. התוצאה המתקבלת יוצרת מראה טבעי ואף מונעת היווצרות והעמקת קמטים עתידיים.

מהם הטיפולים הנפוצים ביותר ברעלן?

הזרקות רעלן למצח

טיפול הזרקת רעלן למצח מיועד להחליק את הקווים הנוצרים באזור המצח כתוצאה מהפעלת השרירים באזור זה. המועמדים המתאימים לטיפול הם נשים וגברים שמרגישים ששרירי המצח שלהם אינם רפויים ואינם ברורים מספיק. מדובר בטיפול קצר שעליו ניתן לחזור כמה פעמים בשנה.

הזרקת רעלן לפנים

טיפול הזרקת רעלן לפנים מיועד לעדן את תנועת השריר וכתוצאה מכך להעלים או להחליק את הקמטים הנוצרים מתנועת השרירים בפנים. נשים המעוניינות להעלים או לטשטש את הקמטים באזור הפנים, יכולות לעבור טיפול זה אחת לכמה חודשים. הטיפול מבוצע בזוויות העיניים, בין הגבות, באזור הפה ובצוואר.

הרמת גבות ללא ניתוח הזרקות רעלן

טיפול הרמת גבות ללא לאורך ההיסטוריה היה מאכזב, שכן הוא לא הצליח למלא את ייעודו, על אף הניסיונות לייצר טכנולוגיות רבות. באמצעות הזרקת רעלן אחת למספר חודשים ניתן לקבל תוצאות נאות לעין בהשוואה לפרוצדורות שנוסו בעבר. הרמת גבות ללא נעשית בצורה סימטרית וניתנת לשילוב בטיפולים אחרים באזור הפנים.

למידע ולייעוץ, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

* נבקשכם לא למלא את פרטיכם במהלך השבת.

פוסטים אחרונים מהבלוג בנושא