ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

072-3971627

צניחת עפעפיים עליונים – מה ניתן לעשות?

הרמת עפעפיים

רבים מהמטופלים המבצעים הרמת עפעפיים, נתקלים בתופעה שנקראת "פטוזיס", או בגרסה המוכרת יותר: "צניחת עפעפיים עליונים". מדובר בתופעה נפוצה יחסית ומוכרת אפילו בקרב בני 30-40 ויותר. כאשר נתקלים בתופעה זו, הדבר עלול להוביל להפרעה בשדה הראייה וכמו כן להפרעה אסתטית.

הסיבה לצניחת עפעפיים עליונים היא בדרך כלל ניוון של השריר האחראי להרמת העפעף העליון ושחיקה בחיבור שבין השריר לעפעף. לכן, כאשר מבצעים הרמת עפעפיים עליונים, התהליך המבוצע הוא הוצאת השקיות המורכבות משומן ומתיחת השריר באמצעות עודפי העור. פרוצדורה זו נמשכת כשעה עד שעתיים והצלקת שמבוצעת במהלכה בקושי נראית לעין.

בדרך כלל, צורת הצניחה לא תהיה אחידה בין אדם לאדם, אך ברגע שהיא מפריעה לשדה הראייה או מפריעה מבחינה אסתטית, מומלץ להגיע להתייעצות ואולי אף לביצוע הרמת עפעפיים עליונים. לאחר ביצוע הניתוח , עוד באותו היום, משוחררים המטופלים והמטופלות לבתיהם.
הדגש בזמן שלאחר הניתוח הוא להשתמש ברטיות קרות ולהניחן על העפעפיים, על מנת להקל על הכאב ולמנוע נפיחות אפשרית. דמעות או אדמומיות הן תופעות נפוצות, אבל ייעלמו לאחר מספר ימי החלמה. כמו כן, יש להשתמש בטיפות היוצרות לחות בעין וליטול אנטיביוטיקה כדי למנוע זיהומים.

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ ללא התחייבות

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן