ניתוח מתיחת פנים

אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר בתהליך ההתבגרות בבני האדם, הוא הופעתם של סימני הזדקנות על הפנים. סימנים אלו מופיעים בצורה בולטת הנראית לעין, לרוב בגילאי 50-60. אולם, יש מקרים שבהם סימני הגיל מופיעים בשלב מוקדם יותר בחיים – אחד הפתרונות לבעיה הזאת היא ניתוח מתיחת פנים.

די ברור כי לרבים מאיתנו קשה להשלים עם סימני הגיל ואנו תופסים אותם כחותמת המסגירה את גילנו ו/או את מצב עורנו. באופן כללי, ניתן לומר שבשנים האחרונות עלתה המודעות לאסתטיקה ולמראה החיצוני בישראל ובעולם כולו – ורבים, נשים וגברים, מעוניינים להיראות צעירים יותר מכפי גילם. הדבר כמובן משפיע עלינו ועל הסובבים אותנו. כך לדוגמא, מחקר שנערך בשנים האחרונות הראה כי מראה פנים יפה וצעיר מביא להערכה גדולה יותר בשוק העבודה.

צפו: ראיונות של ד”ר אברהם אמיר על ניתוח מתיחת פנים בערוצים השונים

שחזור הפנים באמצעות תמונות מהעבר

איך נוצר מראה הפנים המלאכותי אצל הסלבס?

כל מה שצריך לדעת על ניתוח מתיחת פנים

ניתוח עפעפיים: החידוש החשוב שכדאי להכיר

עבור נשים וגברים רבים, ניתוח מתיחת פנים מהווה פתרון אידאלי להתמודדות עם המראה המבוגר ועם סימני הגיל על הפנים. מניסיוני, ברוב המקרים, על ידי ביצוע הניתוח משתפר הביטחון העצמי של הנשים העוברות אותו, משתפרים סיכוייהן להתקבל למשרות נחשבות והן מקבלות תגובות חיוביות יותר מהסביבה שבה הן נמצאות. בהקשר זה, דין הניתוח הספציפי הזה , אינו כדין ניתוחי חזה, שכן הפנים גלויות לכולם והן המקום הראשון שבו נתקלות העיניים.

מתי ניתן לבצע מתיחת פנים ומי מתאים לעבור אותה?

בראש ובראשונה כדאי לציין כי אין גיל מתאים ‘על פי הספר’. קצב התפתחות העור שונה בין אדם לאדם ולכן הליך ההזדקנות הוא אישי. כמו כן, ישנם גורמים רבים שמשפיעים על עור הפנים, למשל: סוג העור, אופן הטיפול בו ביומיום, גנטיקה, עישון, חשיפה לשמש וכדומה. כדי לדעת אם הניתוח מתאים לאישה או לגבר, מומלץ להתייעץ עם רופא מנתח פלסטי באשר למצב העור. באופן זה, גם אם המטופל/ת בגיל צעיר יחסית, ייתכן שיומלץ לבצע את הניתוח.

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת פנים?

הניתוח נעשה בהרדמה כללית. בתחילת הפרוצדורה מוזרקים נוזלים לפנים ולצוואר על מנת להקל על הפרדת הרקמות בניתוח. בהמשך נעשה הידוק של מעטפת שרירי הפנים והצוואר, כריתת עודפי העור ותפירה ברובה ובחוטים נמסים. מאחורי האוזניים מושארים נקזים. אחד הדגשים בביצוע הניתוח, הוא מתיחה והידוק מקסימלי של מעטפת השרירים – כל זאת מבלי לגרום לעיוות או לתוצאה לא רצויה.

ניתוח מתיחת פנים

הניתוח מטפל בסימני ההזדקנות הבאים בפנים:

  • עודפי-עור בפנים, בצוואר ובעפעפיים
  • התרוקנות המלאות בעצמות הלחיים
  • בלט שקיות השומן בעפעפיים
  • צניחת רקמות הלחיים משני צדי הלסת
  • הצטברות השומן מתחת לסנטר
  • העלמות או טשטוש הזווית החדה בין גבול הלסת התחתונה לצוואר

ישנם מקרים שבהם אפשרי לשלב עם ניתוח מתיחת פנים, גם טיפולי פילינג לחידוש העור. כמו כן ניתן לשלב ניתוח הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים, וכך לתקן באותה ההזדמנות את ה’שקיות’ שמתחת לעיניים.

בתכנית “גוף ונפש” עם ענת הראל

מתיחת פנים לאחר דיאטה

בתכנית “כל בוקר” – ערוץ 10

בתכניתה של דנה רון – ערוץ 2

מילוי נפחים, הגדלת סנטר ורעלן כחלק מניתוח מתיחת פנים

לאחרונה קיימת מודעות הולכת וגוברת לחשיבות של מילוי נפחים חסרים במהלך ניתוח מתיחת פנים. במקרים רבים נשאב שומן מאזורים אחרים בגוף. השומן עובר סירכוז וסינון ומוזרק, לרוב באזורים המדולדלים, כמו עצמות הלחיים והרקות. הזרקות אלה מקנות מראה צעיר יותר, שכן עם ההזדקנות, רואים לרוב התרוקנות של אזורים אלו. פעולה זו נעשית בהסכמת המטופלים ובתיאום מראש עם הרופא המנתח.

כמו כן, ישנם מקרים לא מעטים שבהם משלבים את הניתוח עם הגדלת הסנטר. במקרים אלו מכניסים את השתל דרך חתך בחלל הפה, אל החלק הפנימי של הסנטר ותופרים את המקום בתפרים נמסים.

ישנם מקרים שבהם מבוצעת הזרקת רעלן למצח ומצידי העיניים, כשבוע עד עשרה ימים לאחר הניתוח, כדי להשלים את המראה האסתטי המבוקש. אם בעבר נושא זה היה מטופל במתיחת מצח הכרוכה בצלקת ארוכה מאוזן לאוזן, כיום ניתן לטפל באזור המצח בקלות על ידי הזרקת רעלן, ללא צלקת ועם תוצאות טובות אף יותר.

מה משך ההתאוששות מהניתוח?

המנותחת משוחררת בבוקר שלמחרת הניתוח. עוד לפני כן, היא עוברת חפיפת שיער, הוצאת נקזים והוצאת תחבושת. לרוב ניתן לחזור לשגרה לאחר 7-10 ימים. על המנותחת להישאר עמי בקשר טלפוני ישיר ולאחר מספר ימים היא מוזמנת לביקורת ראשונה. לאחר כחודש היא מוזמנת שוב, לביקורת נוספת.

לאחר ביצוע הניתוח, יהיה ניתן לראות באופן מיידי כי עור הפנים נראה צעיר ורענן יותר באופן משמעותי. לאחר הסרת עודפי העור ורקמות השומן המיותרות, ניתן לפנים מראה צעיר בהרבה. לאחר ההתאוששות, אחת השאלות המרכזיות שנשאלות היא ‘לכמה זמן הניתוח יחזיק?’. ובכן, תוצאותיו של הניתוח נותרות לתקופה בת 6 עד 10 שנים, והדבר תלוי באופי העור המטופל.

את בידיים טובות!

ד”ר אברהם אמיר הוא בעל ניסיון רב בכירורגיה פלסטית ומאחוריו 25 שנות ניסיון ואלפי ניתוחים מוצלחים. כמו כן, הוא סגן מנהל מחלקת הכירורגיה הפלסטית בבית החולים בילינסון. ביצוע ניתוח מתיחת פנים על ידי ד”ר אברהם אמיר, מעניק למנותחת ליווי אישי וישיר עם המנתח כבר מהפגישה הראשונה, ועד להחלמה המלאה.

אם גם את/ה סובלים מסימני הגיל המעידים על הזדקנות הפנים, דעו כי כיום ניתן לטפל בהם באופן די פשוט עם תוצאות מרשימות. מתלבטים? אנו ממליצים לכם לקרוא באתר את המאמרים הנוגעים לתחום מתיחת פנים, לקבל מענה לשאלות נפוצות, להעשיר את הידע שלכם – וכמובן, ליצור איתנו קשר.

למידע ולייעוץ, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

* נבקשכם לא למלא את פרטיכם במהלך השבת.

פוסטים אחרונים מהבלוג בנושא