אוזניים בולטות עלולות לפגוע באופן משמעותי בדימוי העצמי ובביטחון העצמי של ילדים, אך רבים לא מודעים לכך שאוזניים בולטות עלולות בהחלט גם לפגוע באיכות החיים של מבוגרים.

בהתאם לכך, ניתוח הצמדת אוזניים בולטות שמתבצע כיום בהיקפים גדולים בישראל בשכיחות גבוהה לא נעשה רק בילדים, כי אם גם במתבגרים ובמבוגרים רבים שמעוניינים לשפר את האסתטיקה של הפנים שלהם.

באילו מקרים רצוי וניתן לגשת לניתוח הצמדת אוזניים?

האוזניים האנושיות מסיימות להתפתח בסביבות גיל שש שנים ולכן לפני גיל זה הניתוח לא אפשרי. עם זאת, החל מגיל שש ואילך ניתן לבצע את הניתוח ללא כל חשש ואפילו אנשים בגילאים 50 ו-60 יכולים לעבור אותו.

הניתוח מביא לשיפור האסתטיקה במצבים בהם ישנה חוסר סימטריה בין האוזניים, כשרק אוזן אחת בולטת ואילו השנייה לא בולטת. ברוב המקרים הניתוח מבוצע בשתי האוזניים. בכל מקרה שבו האוזניים הבולטות פוגעות באיכות חייו של האדם, באפשרותו לגשת לניתוח לאחר קבלת ייעוץ, אך ישנם גם מקרים בהם הורים לילדים עם אוזניים בולטות מעוניינים לחסוך מהם את ההקנטות. גם אז ניתן בהחלט, בהסכמת הילד כמובן, לבצע את הפרוצדורה הכירורגית.

צפו: ראיונות של ד”ר אברהם אמיר על ניתוח הצמדת אוזניים בולטות בערוצים השונים

תכנית הבוקר של אורנה דץ

בתכנית “גוף ונפש” עם ענת הראל

כיצד מתנהל ניתוח הצמדת אוזניים?

ניתוח להצמדת אוזניים בולטות נמשך כשעה עד שעתיים בממוצע וניתן לעבור אותו בהרדמה כללית, בהתאם לגיל המנותח ולמורכבות של הניתוח. במהלך הניתוח מבצע המנתח חתך בחלקה האחורי של האוזן, כך שהצלקת הניתוחית שנשארת לאחר הניתוח אינה נראית לעין. המנתח מעצב את הסחוס של האוזן לצורה הרצויה ולעתים אף יסיר ממנו חלק קטן במידת הצורך.

תופעות לוואי והחלמה

לרוב המנותחים משוחררים לביתם מספר שעות לאחר הניתוח, כשאזור הניתוח חבוש ולרוב כמעט שלא מורגשים כאבים. אם מופיעים כאבים, הם יהיו מקומיים וקלים בלבד וניתן יהיה לטפל בהם באופטלגין או באקמול בהצלחה רבה. באופן כללי, הכאבים נעלמים מאליהם בתוך 24-28 שעות ממועד הניתוח. לאחר ניתוח הצמדת אוזניים, האוזניים עלולות להיות מעט נפוחות וצבען עשוי להיות מעט כחלחל, אך הנפיחות ושינוי הצבע חולפים ללא טיפול בתוך ימים ספורים.

ד"ר אמיר אברהם
ד"ר אמיר אברהם

החשיבות של בחירת מנתח מומחה

התוצאות של הניתוח נשארות קבועות וללא שינוי, וכאשר הניתוח מבוצע בהצלחה, ניכר שיפור משמעותי ומרחיק לכת בדימוי העצמי ובביטחון העצמי של המנותחים. עם זאת, כשל ניתוחי או אי עמידה של המנתח בציפיות של המנותח עלולים להסב למנותחים עוגמת נפש של ממש. אי לכך, ישנה חשיבות עליונה לבחור במנתח מנוסה שמאחוריו ניסיון רב בביצוע של ניתוחים לתיקון אוזניים בולטות. ד”ר אברהם אמיר הוא רופא מומחה לכירורגיה פלסטית שמחזיק בניסיון של קרוב לשלושה עשורים בתחום. ד”ר אמיר הוא בעל וותק עצום בתחום הכירורגיה הפלסטית ומאחוריו כבר אלפי ניתוחים מוצלחים, לרבות ניתוחים לתיקון אוזניים בולטות.

למידע ולייעוץ, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

* נבקשכם לא למלא את פרטיכם במהלך השבת.

פוסטים אחרונים מהבלוג בנושא