אוזניים בולטות עלולות לפגוע באופן משמעותי בדימוי העצמי ובביטחון העצמי של ילדים, אך רבים לא מודעים לכך שאוזניים בולטות עלולות בהחלט גם לפגוע באיכות החיים של מבוגרים.

בהתאם לכך, הצמדת אוזניים בולטות שמתבצע כיום בהיקפים גדולים בישראל בשכיחות גבוהה לא נעשה רק בילדים, כי אם גם במתבגרים ובמבוגרים רבים שמעוניינים לשפר את האסתטיקה של הפנים שלהם.

באילו מקרים רצוי וניתן לגשתלניתוח הצמדת אוזניים?

האוזניים האנושיות מסיימות להתפתח בסביבות גיל שש שנים ולכן לפני גיל זההניתוח לא אפשרי. עם זאת, החל מגיל שש ואילך ניתן לבצע אתהניתוח ללא כל חשש ואפילו אנשים בגילאים 50 ו-60 יכולים לעבור אותו.

הניתוח מביא לשיפור האסתטיקה במצבים בהם ישנה חוסר סימטריה בין האוזניים, כשרק אוזן אחת בולטת ואילו השנייה לא בולטת. ברוב המקריםהניתוח מבוצע בשתי האוזניים. בכל מקרה שבו האוזניים הבולטות פוגעות באיכות חייו של האדם, באפשרותו לגשתלניתוח לאחר קבלת ייעוץ, אך ישנם גם מקרים בהם הורים לילדים עם אוזניים בולטות מעוניינים לחסוך מהם את ההקנטות. גם אז ניתן בהחלט, בהסכמת הילד כמובן, לבצע את הפרוצדורה הכירורגית.

צפו: ראיונות של ד"ר אברהם אמיר על הצמדת אוזניים בולטות בערוצים השונים

תכנית הבוקר של אורנה דץ

בתכנית "גוף ונפש" עם ענת הראל

כיצד מתנהל הצמדת אוזניים?

להצמדת אוזניים בולטות נמשך כשעה עד שעתיים בממוצע וניתן לעבור אותו בהרדמה כללית, בהתאם לגיל המנותח ולמורכבות של הניתוח . במהלךהניתוח מבצע המנתח חתך בחלקה האחורי של האוזן, כך שהצלקתהניתוח ית שנשארת לאחרהניתוח אינה נראית לעין. המנתח מעצב את הסחוס של האוזן לצורה הרצויה ולעתים אף יסיר ממנו חלק קטן במידת הצורך.

הצמדת אוזניים בולטות – תופעות לוואי והחלמה

לרוב המנותחים משוחררים לביתם מספר שעות לאחרהניתוח , כשאזורהניתוח חבוש ולרוב כמעט שלא מורגשים כאבים. אם מופיעים כאבים, הם יהיו מקומיים וקלים בלבד וניתן יהיה לטפל בהם באופטלגין או באקמול בהצלחה רבה. באופן כללי, הכאבים נעלמים מאליהם בתוך 24-28 שעות ממועד הניתוח . לאחר הצמדת אוזניים, האוזניים עלולות להיות מעט נפוחות וצבען עשוי להיות מעט כחלחל, אך הנפיחות ושינוי הצבע חולפים ללא טיפול בתוך ימים ספורים.

ד"ר אמיר אברהם
ד"ר אמיר אברהם

החשיבות של בחירת מנתח מומחה

התוצאות שלהניתוח נשארות קבועות וללא שינוי, וכאשרהניתוח מבוצע בהצלחה, ניכר שיפור משמעותי ומרחיק לכת בדימוי העצמי ובביטחון העצמי של המנותחים. עם זאת, כשל או אי עמידה של המנתח בציפיות של המנותח עלולים להסב למנותחים עוגמת נפש של ממש. אי לכך, ישנה חשיבות עליונה לבחור במנתח מנוסה שמאחוריו ניסיון רב בביצוע של לתיקון אוזניים בולטות. ד"ר אברהם אמיר הוא רופא מומחה לכירורגיה פלסטית שמחזיק בניסיון של קרוב לשלושה עשורים בתחום. ד"ר אמיר הוא בעל וותק עצום בתחום הכירורגיה הפלסטית ומאחוריו כבר אלפי מוצלחים, לרבות לתיקון אוזניים בולטות.

למידע ולייעוץ, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

* נבקשכם לא למלא את פרטיכם במהלך השבת.

פוסטים אחרונים מהבלוג בנושא