הזרקות או   מתיחת פנים?

חומצה היאלורונית נמצאת בגופנו ברקמות התת-עוריות, אך עם השנים, כמות חומצה זו יורדת, מה שמוביל להופעת הקמטים והקמטוטים בפנים שכולנו מכירים. לכן, נשים רבות בוחרות לבצע טיפולים בעזרת הזרקת חומצה היאלורונית, לצורך חידוש עור הפנים ולהחזרת המראה הצעיר והרענן.

היתרון הגדול של חומצה זו הוא, שמדובר בחומר טבעי, ואין כמעט מקרים של אלרגיה, אלא רק במקרים נדירים. במקרים שבהם מתבצעת זריקה עם כמות חומר גבוהה מהרגיל, ניתן לטפל זאת בקלות, באמצעות אנזים שמפרק את עודף החומר, זאת במקרה הצורך.

השימוש בחומצה היאלורונית

בחומצה זו משתמשים לצורכי הזרקות (נעשה שימוש רק בחומרים חומרים שמאושרים על ידי ה-FDA או CE כמובן). ניתן לבצע הזרקת חומצה היאלורונית לטיפול בעור הפנים במקומות הבאים: בקפלים שמשני צידי האף, מעל זווית הפה, בעצמות הלחיים וכמובן בשפתיים. לכל אזור טיפול מוזרק סוג אחר של חומצה, כשרוב הסוגים מכילים בתוכם חומר מאלחש להרדמת המקום שבו מתבצע הטיפול.

הטיפול

המטופל לוקח חלק פעיל בטיפול, ומעורב בו לכל אורכו (למשל, האם להזריק יותר חומר או פחות) כשאת התוצאות רואים באופן מיידי. כדי להגיע לתוצאה מקסימלית, ברוב המקרים מומלץ לבצע את הטיפול אחת לכמה חודשים.

מה עוד חשוב לדעת על הזרקת חומצה היאלורונית?

  • חשוב עד מאוד להקפיד על סטריליות בזמן ההזרקה, כדי להימנע מזיהומים. במקרים מסוימים עשויה להופיע אדמומיות באזור הטיפול וכאבים, אך אלו מגיבים במהירות לטיפול בסטרואידים ואנטיביוטיקה.
  • הטיפול בחומצה זו מיועד בעיקר לגיל הביניים. כשמדובר על נשים בגילאים מבוגרים יותר, ברוב המקרים יש צורך בכריתת עודפי עור.
  • הזרקה יכולה לפגוע בעצבים שלנו ו/או למשיכה של העפעף התחתון כלפי מטה, ולכן חשוב עד מאוד לבצע טיפול זה רק אצל רופא מומחה לו ניסיון בתחום. בניגוד לאחרים, לרופא מנתח קל יותר להתמודד עם סיבוכים שונים במהלך טיפולים.
  • כל החומצות ההיאלורוניות מפורקות על ידי הגוף (10-12 חודשים).
  • ההזרקה לא מונעת הזדקנות, אלא מעניקה מראה צעיר יותר ופחות מקומט.

למידע ולייעוץ, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

* נבקשכם לא למלא את פרטיכם במהלך השבת.