ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

072-3971627

ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים

כמה סיבות מדוע לבצע ניתוח מתיחת פנים עם דוקטור אברהם אמיר

 • ד"ר אברהם אמיר הוא מנתח פלסטי בכיר
 • ניסיון של למעלה מ 25 שנה
 • אלפי ניתוחי מתיחת פנים ולקוחות מרוצים
 • פגישת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות וללא עלות
 • ליווי ומעקב צמוד גם לאחר הניתוח
 • מחירים הוגנים עם אפשרות נוחה לפריסת תשלומים
 • דוקטור אברהם אמיר מכהן כיום כסגן מחלקת כירורגיה פלסטית בבית החולים בילינסון

אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר בתהליך ההתבגרות בבני האדם, הוא הופעתם של סימני הזדקנות על הפנים. סימנים אלו מופיעים בצורה בולטת הנראית לעין, לרוב בגילאי 50-60.

אולם, יש מקרים שבהם סימני הגיל מופיעים בשלב מוקדם יותר בחיים – אחד הפתרונות לבעיה הזאת היא מתיחת פנים.די ברור כי לרבים מאיתנו קשה להשלים עם סימני הגיל ואנו תופסים אותם כחותמת המסגירה את גילנו ופוגעת בביטחון העצמי במיוחד בתקופת המדיה הדיגיטלית.

באופן כללי, ניתן לומר שבשנים האחרונות עלתה המודעות לאסתטיקה ולמראה החיצוני בישראל ובעולם כולו – ורבים, נשים וגברים, מעוניינים להיראות צעירים יותר מכפי גילם. הדבר כמובן משפיע עלינו ועל הסובבים אותנו. כך לדוגמא, מחקר שנערך בשנים האחרונות הראה כי מראה פנים יפה וצעיר מביא להערכה גדולה יותר בשוק העבודה.

עבור נשים וגברים רבים, מתיחת פנים מהווה פתרון אידאלי להתמודדות עם המראה המבוגר ועם סימני הגיל על הפנים. מניסיוני, ברוב המקרים, על ידי ביצוע הניתוח משתפר הביטחון העצמי של הנשים העוברות אותו, משתפרים סיכוייהן להתקבל למשרות נחשבות והן מקבלות תגובות חיוביות יותר מהסביבה שבה הן נמצאות. בהקשר זה דין הניתוח הספציפי הזה אינו כדין חזה, שכן הפנים גלויות לכולם והן המקום הראשון שבו נתקלות העיניים.

מתי ניתן לבצע ניתוח מתיחת פנים ומי מתאים לעבור אותה?

בראש ובראשונה כדאי לציין כי אין גיל מתאים 'על פי הספר'. קצב התפתחות העור שונה בין אדם לאדם ולכן הליך ההזדקנות הוא אישי. כמו כן, ישנם גורמים רבים שמשפיעים על מראה הפנים, למשל: גנטיקה ,סוג העור, אופן הטיפול בו ביומיום, , עישון, חשיפה לשמש וכדומה.
כדי לדעת אם הניתוח מתאים לאישה או לגבר, מומלץ להתייעץ עם רופא מנתח פלסטי באופן זה, גם אם המטופל/ת בגיל צעיר יחסית, ייתכן שיומלץ לבצע את הניתוח .

כיצד מתבצע מתיחת פנים?

לפני הניתוח חייבת להיות פגישה רצינית עם ירידה לכל הפרטים הקטנים. בפגישה נעשית הערכה מקצועית בנוגע למה שמפריע למטופלת וניתנת המלצה מקצועית לטיפול בכל פרט.
מומלץ למטופלת לראות תמונות רבות של מנותחות ואף לפגוש רבות מהן.
לפני הניתוח המטופלת מצולמת בזוויות שונות והמנתח חוזר ומסביר שוב מה בדיוק הוא הולך לעשות, ואיפה יהיו הצלקות. המנתח מסמן בפנים ובצוואר את אשר סוכם.
הניתוח נעשה בהרדמה כללית כשבתחילת הפרוצדורה מוזרקים נוזלים לפנים ולצוואר על מנת להקל על הפרדת הרקמות ולהפחית הדימומים
בהמשך נעשה הידוק של מעטפת שרירי הפנים והצוואר(SMAS), כריתת עודפי העור ותפירה, רובה בחוטים נמסים. מאחורי האוזניים מושארים נקזים לרוב ללילה אחד. אחד הדגשים בביצוע הניתוח הוא מתיחה והידוק מקסימלי של מעטפת השרירים – כל זאת מבלי לגרום לעיוות או לתוצאה לא רצויה.

הניתוח מטפל בסימני ההזדקנות הבאים בפנים:

 • עודפי-עור בפנים, בצוואר ובעפעפיים
 • התרוקנות המלאות בעצמות הלחיים
 • בלט שקיות השומן בעפעפיים
 • צניחת רקמות הלחיים משני צדי הלסת
 • הצטברות השומן מתחת לסנטר
 • העלמות או טשטוש הזווית החדה בין גבול הלסת התחתונה לצוואר

ישנם מקרים שבהם אפשרי לשלב עם מתיחת פנים, גם טיפולי פילינג לחידוש העור. כמו כן ניתן לשלב ניתוח עפעפיים עליונים ותחתונים ואף מתיחת צוואר, וכך לתקן באותה ההזדמנות את ה'שקיות' שמתחת לעיניים

מילוי נפחים, הגדלת סנטר והזרקת בוטוקס כחלק מניתוח מתיחת פנים

לאחרונה קיימת מודעות הולכת וגוברת לחשיבות של מילוי נפחים חסרים במהלך מתיחת פנים. במקרים רבים נשאב שומן מאזורים אחרים בגוף. השומן עובר סירכוז וסינון ומוזרק, לרוב באזורים המדולדלים, כמו עצמות הלחיים והרקות. הזרקות אלה מקנות מראה צעיר יותר, שכן עם ההזדקנות, רואים לרוב התרוקנות של אזורים אלו. פעולה זו נעשית בהסכמת המטופלים ובתיאום מראש עם הרופא המנתח.

כמו כן, ישנם מקרים לא מעטים שבהם משלבים את הניתוח עם הגדלת הסנטר. במקרים אלו מכניסים את השתל דרך חתך בחלל הפה, אל החלק הפנימי של הסנטר ותופרים את המקום בתפרים נמסים.

ישנם מקרים שבהם מבוצעת הזרקת בוטוקס למצח ומצדי העיניים, כשבוע עד עשרה ימים לאחר הניתוח , כדי להשלים את המראה האסתטי המבוקש. אם בעבר נושא זה היה מטופל במתיחת מצח הכרוכה בצלקת ארוכה מאוזן לאוזן, כיום ניתן לטפל באזור המצח בקלות על ידי הזרקת בוטוקס, ללא צלקת ועם תוצאות טובות אף יותר.

מה משך ההתאוששות מהניתוח ?

המנותחת משוחררת בבוקר שלמחרת הניתוח. עוד לפני כן מוצאים הנקזים כן התחבושת. לרוב ניתן לחזור לשגרה לאחר 7-10 ימים. על המנותחת להישאר עמי בקשר טלפוני ישיר עם המנתח .זאת לצד שליחת תמונות בווטסאפ ישירות למנתח !לאחר ששה ימים היא מוזמנת לביקורת ראשונה. לאחר כחודש היא מוזמנת שוב, לביקורת נוספת.
לאחר ביצוע הניתוח , יהיה ניתן לראות באופן מיידי כי עור הפנים נראה מתוח ,צעיר ורענן יותר באופן משמעותי. לאחר הסרת עודפי העור ורקמות השומן המיותרות, ניתן לפנים מראה צעיר בהרבה. לאחר ההתאוששות, אחת השאלות המרכזיות שנשאלות היא 'לכמה זמן הניתוח יחזיק?'. ובכן, תוצאותיו של הניתוח נותרות על פי רוב לפחות 10 שנים, והדבר תלוי באופי העור ובהמשך תהליך ההזדקנות הטבעי של המטופל.
מה הם גורמי הסיכון העיקריים ?
1.עישון-חובה להפסיק לעשן 3 שבועות לפני ואחרי הניתוח להקטנת הסיכון לנמק עורי
2. לחץ דם גבוה –חשוב להגיע לניתוח עם לחץ דם מאוזן
3 .נטילת נוגדי קרישה
4. מצב רפואי כללי של המטופל/ת

את בידיים טובות!

ד"ר אברהם אמיר הוא בעל ניסיון רב בכירורגיה פלסטית ומאחוריו 25 שנות ניסיון ואלפי מוצלחים. כמו כן, הוא סגן מנהל מחלקת הכירורגיה הפלסטית בבית החולים בילינסון. ביצוע מתיחת פנים על ידי ד"ר אברהם אמיר, מעניק למנותחת ליווי אישי וישיר עם המנתח כבר מהפגישה הראשונה, ועד להחלמה המלאה.

אם גם את/ה סובלים מסימני הגיל המעידים על הזדקנות הפנים, דעו כי כיום ניתן לטפל בהם באופן די פשוט עם תוצאות מרשימות. מתלבטים? אנו ממליצים לכם לקרוא באתר את המאמרים הנוגעים לתחום מתיחת פנים, לקבל מענה לשאלות נפוצות, להעשיר את הידע שלכם – וכמובן, ליצור אתנו קשר.

הרמת חזה

השדיים – הן סמל הנשיות המובהק. במהלך השנים, גם שדיים מושלמים מושפעים מתנודות במשקל, מהריונות , מהנקות ומכוח המשיכה, מה שניכר במראה מרוקן ונפול שלהם.

קרא עוד »

שחזור שד

כריתתו של השד נעשית היום בעיקר בשל סרטן ממאיר. את תחושת האובדן וחוסר הביטחון בקרב מי שעברה זאת, ניתן לשפר פלאים בעזרתו של שחזור שד,

קרא עוד »

ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים כמה סיבות מדוע לבצע ניתוח מתיחת פנים עם דוקטור אברהם אמיר ד"ר אברהם אמיר הוא מנתח פלסטי בכיר ניסיון של למעלה מ

קרא עוד »

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ ללא התחייבות

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן