ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

0506906090

מתיחת צוואר

מתיחת צוואר

השנים שעוברות ניכרות ממראהו של הצוואר שלנו – הגיל, הזדקנות העור והחשיפה לשמש מביאים לצוואר בעל מראה מקומט ורופס. כיום בעזרת מתיחת צוואר ניתן לחזור וליהנות ממראה צוואר מתוח ולחוש צעירים בשנית.

מי פונה לניתוח מתיחת צוואר?

ניתוח זה מיועד לנשים וגברים כאחד, שלא מרוצים ממראה צווארם ומעוניינים להביאו למצב מתוח וחלק מקמטים בכדי להצעיר את המראה הכללי שלהם. מדובר למעשה בהליך הנחשב לקוסמטי, שנועד לשפר את דימויו העצמי של המנותח. חשוב לציין שלרוב מתיחת הצוואר מבוצעת במסגרת מתיחת פנים, אלא אם מדובר בשאיבת שומן בלבד של הצוואר.

מתיחת פנים בשילוב עם צוואר

איך מתבצעת מתיחת צוואר?

במהלך הניתוח מוסרים עודפי השומן, ומעטפות השרירים הצווארים מהודקות כך שהעור נמתח באזור הצוואר ומתחת לקו הסנטר והלסת.

הניתוח מבוצע לרוב תחת הרדמה כללית ואורך כשלוש שעות. במהלכו נעשה חתך מאחורי האוזן להסרת עודפי עור ורקמות שומן.

הניתוח מתחיל בהזרקת נוזל עם חומר מאלחש וחומר המונע דימומים .מתבצעת שאיבת שומן לרוב מתחת לסנטר, מעטפות השרירים הצווארים נמתחים ומהודקות ללא חיתוכם לצורך יצירת זווית חדה בין הפנים לצוואר וכן קו לסת ברור. עודפי העור נחתכים והעור נתפר במיקומו החדש בגבול בין השיער לעור, בתפרים נמסים. מתבצעת חבישה אלסטית של הצוואר..
בימים הראשונים ייתכנו שטפי דם, בצקות, זיהומים וכאבים. ניתן להשתמש במשככי כאבים במידת הצורך.

ניתוח מתיחת צוואר

ניתוח מתיחת צוואר הוא הליך כירורגי אסתטי המבוצע תחת הרדמה כללית, בתוספת של הרדמה מקומית. הניתוח עצמו נמשך לרוב בין שעתיים לארבע שעות.

הגישה הכירורגית לאזור הצוואר, אופן וסוג הניתוח, יקבעו על ידי המנתח הפלסטי, בהתאם לבעיה האסתטית.

לאנשים מתחת לגיל 40, שמבחינת משקל הם מלאים, או שפניהם עגלגלות ומלאות יותר, נמליץ קודם כל על תכנית הרזיה, טרם קבלת החלטה על כל הליך כירורגי. במידה ולא מדובר שמקל עודף או במקרה של השמנת יתר כללית, והבעיה היא ספציפית באזור הפנים, סביר שהפתרון המתאים ביותר יהיה לבצע תחילה שאיבת שומן בכל האזור התת-סנטרי וכן באזור הצוואר.

פעולת שאיבת השומן מתבססת על העובדה שבמטופלים צעירים0מתחת לגיל 40 כאמור), העור נוטה להתכווץ ולחזור להיות מתוח במידה ניכרת ויפה, כבר לאחר שאיבת השומן , כך שמתקבל קו פרופיל תחום ומוגדר היטב.

לאנשים מבוגרים יותר אשר סובלים מרפיון של העור ושל שרירי הצוואר, יתאים ניתוח מתיחת צוואר מלא שכולל את הפרדת העור הצוואר מהשומן העודף, השרירים וכן הרקמות העמוקות יותר, מתיחת שרירי הצוואר והסרת עודפי עור סביב האוזניים.

כאשר יש באזור הצוואר עודף של שומן, אפשר לשלב גם שאיבת שומן או הסרה של שכבת השומן מאזור הצוואר, מה שכמובן ישפר את תוצאות הניתוח. הליך שאיבת שומן מאזור הצוואר בלבד, אינו מתאים עבור אנשים מבוגרים, שכן לאחר השאיבה ייווצר מראה מרוקן עקב רפיון של העור, ולכן אינו מומלץ.

במידה והמשיכה מצדי הצוואר כלפיי מעלה, לא נותנת התוצאה הרצויה, יהיה צורך לבצע מתיחה מרכזית של הצוואר, זאת על ידי חתך נוסף שהוא תת סנטרי, כאשר חתך זה מוסתר היטב בתוך קפל העור, ודרכו מתבצע הידוק שריר הצוואר.

 

 

התאוששות והחלמה

המטופל שוהה באשפוז כיממה לאחר הניתוח. החבישה מוסרת למחרת הניתוח ועל המטופל לשים מסיכה בצוואר בשעות השינה בעיקר במשך כשלושה שבועות . בימים שלאחר הניתוח יש להימנע מכיפוף של הצוואר או תנועות חדות, כמו גם שימוש בשרירי הפנים. יש אף להימנע בימים אילו מחפיפת ראש, גילוח, תספורת וצביעת השיער. ניתן לחזור לשגרה רק לאחר כשבועיים-שלושה וקצב ההחלמה מה משתנה ממטופל למטופל, כאשר התוצאה הסופית ניכרת לאחר מספר חודשים ומחזיקה מעמד כעשר שנים לפחות.

מתיחת צוואר מחיר

מחיר ניתוח מתיחת צוואר עשוי להשתנות בהתאם למקרה, רמת המורכבות של הניתוח, ושילוב פרוצדורות נוספות במהלך הניתוח. מומלץ להגיע לבדיקה ופגישת ייעוץ על מנת לקבל אבחון אישי והצעת מחיר מותאמת.

מי יכול לעבור מתיחת צוואר?

ניתוחים של מתיחות צוואר משולבים פעמים רבות בניתוחים של מתיחות פנים.

אם יש לכם ספק, בחנו את עצמכם האם! אתם מתאימים לעבור מתיחת צוואר:

עור הפנים איבד מגמישותו ואתם מרגישים שקפלי עור צונחים מטה?

אתם מסתכלים במראה ומבחינים בכך שקו הלסת שלכם אינו מתוחם?

הלחיים חסרות נפח ונפולות?

הצוואר שלכם אינו מתוח ומעט 'נעלם' מן העין?

האם ישנם מצבורי שומן בצווארכם?

מסגרת הפנים שלכם אינה מוגדרת?

מרגישים שזריקות בוטוקס ומילוי על ידי חומצה היאלרונית אינן נותנות משיגות את התוצאה לה אתם מצפים?

אם יצא שעניתם בחיוב על שתי שאלות מבין השאלות הנ"ל, ומראה הצוואר מפריע לכם מבחינה אסתטית ואף נפשית, דעו כי אתם מועמדים פוטנציאליים לניתוח מתיחת צוואר. הליך שתוצאותיו לא מאכזבות. צוואר מתוח משווה מראה צעיר.

מילוי קמטים

מילוי קמטים בפנים

מילוי קמטים בפנים ייתכן מאוד שאתן מכירות כבר הרבה נשים וגברים שכבר ביצעו מילוי קמטים בפנים – מדובר בטיפול שכיח במיוחד בשנים האחרונות, בעל פופולריות

קרא עוד »
שאיבת שומן

שאיבת שומן

הדיאטה והפעילות הגופנית לא עוזרת ונותרו בליטות לא יפות לעין על הגוף? ניתן לטפל במאגרי שומן באזורים ספציפיים בגוף ולפסלו ובכך להצליח היכן שהגנטיקה התזונה

קרא עוד »
חומצה הילרארונית

הרמת גבות ללא ניתוח

הרמת גבות ללא ניתוח הרמת גבות ללא ניתוח הייתה ועודנה משימה לא פשוטה בכלל ברפואה האסתטית ובעולם הניתוח הפלסטיים. מדובר בהרמה של הגבות בצידן החיצוני,

קרא עוד »

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן