ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

0506906090

מילוי קמטים במצח

מילוי קמטים במצח

מילוי קמטים במצח הוא הליך קוסמטי פשוט הנעשה באמצעות החומרים חומצה היאלרונית ובוטוקס. קמטי ההבעה באזור המח משווים מראה מבוגר ולא אסתטי לאנשים רבים, שמבקשים להיפטר מהם. אם אפשר לעדן את קמטי ההבעה והמימיקות ולהחליק את העור, מדוע לא לעשות זאת. היום הליך ההזרקה הוא מהיר פשוט, לא כואב וגם לא כבד בכיס. מדובר בהליך קוסמטי אסתטי נגיש, שהפך בעשור האחרון להיות זמין ומקובל ממש כמו כל טיפול פנים אחר.

חומרי המילוי כמו חומצה היאלרונית, על סוגיה, מתאימים לחריצים עמוקים יותר שהבוטוקס לא מועיל במקרה שלהם. חומר המילוי ממלא את השקע שנוצר ומחליק את הקמט עד להעלמתו באופן מוחלט. עם הזמן, החומר נספג ונעלם, ויש לחדשו אחת לתקופה. כך גם לגביי הבוטוקס. הבוטוקס מתאים להחלקה ולמניעה של היווצרות פיס קמטי הבעה שונים. אולם ברגע שכבר נוצר 'חריץ', החומצה ההיאלרונית היא הפתרון כיוון שבוטוקס הוא אינו חומר מילוי למעשה.

כמובן שכמות החומצה ההיאלרונית או הבוטוקס הנדרשת משתנה מאדם לאדם, ותלויה בחומרת הקמטים, בעומק הקמטים בעור, במיקומם, בנתונים הטבעיים של מבנה הפנים, וגיל המטופל/ת.

 

מתי מזריקים חומצה היאלרונית ומתי בוטוקס?

חומצה היאלרונית היא חומר שקיים באופן טבעי בעור ומעורב בתהליכי תיקון רקמות, ויוצר צמיגיות בנוזלים טבעיים בגוף ועל ידי כך גורם לנפח רקמה.

בוטוקס הוא סוג של רעלן הנוצר מחיידקים (קלוסטרדיום בוטוליניום), ומופק כיום באופן מלאכותי. בשימוש הקוסמטי החומר אינו רעיל, רק גורם להחלשה של שרירי הפנים, ועל ידי כך מפחית את קמטי ההבעה.

על כן, השיקול איזה חומר להזריק והיכן, תלוי באזור בפנים, ובמידת הקמטים הקיימים, באזורים רחבים שזקוקים להעלמת קמטים והחלקה כמו המצח, יתאים הבוטוקס, ואילו בלחיים או בזוויות הפה, היכן שצריך לייצר נפח, תתאים החומצה ההיאלרונית. מומלץ לפנות לייעוץ לפני טיפול, מומלץ לבדוק אם כדאי לשלב הרמת גבות ללא ניתוח באמצעות הזרקות.

המצח הוא אזור גדול מאוד בפנינו – אצל חלקנו הוא בולט יותר ואצל חלקנו פחות. אזור זה מושפע מהבעות הפנים שלנו. דמיינו אדם שמרים גבות או נבהל: שרירי המצח שלו זזים ונוצרים בהם מעין קפלים קטנים.
אפשר להשוות זאת ל"קמט" שנוצר בקרטון חלק כתוצאה מקיפולו. הבוטוקס מפסיק את תנועת הקיפול כביכול של הקרטון ואולם אם הקיפול נמשך זמן רב ה"קמט" או החריץ יהיו עמוקים יותר ואז בוטוקס (הפסקת הקיפול או הפסקת פעולת השריר שגורם לקמט) -לא יספיק ונצטרך למלא הקמטים או החריצים בחומר מילוי. הזרקת חומר לקמטי המצח נועדה למנוע מצב זה ומטרתה היא להחליק את הקווים שנוצרים כתוצאה מפעולות השרירים מתחת לעור הקמטים במצח .

מי מתאים למילוי קמטים במצח ?

כל מי שחש כי הבוטוקס לא מספיק עזר למחוק הקמטים העמוקים. המטרה של אנשים אלו היא למנוע מצב שכזה ולהחליק את הקווים שנוצרים כתוצאה מפעולות השרירים במצח.

הרמת גבות ללא ניתוח

איך מתבצע הטיפול?

לרוב המטופלים מטופלים תחילה בהזרקת בוטוקס שמשתק את שריר ההבעה שמתחת לקמט, ולאחר כשבועיים בהם אפקט הבוטוקס אמור להגיע לשיא ועדיין נשארו קמטים או חריצים, אז נגשים להזרקת חומרי המילוי. השפעת הבוטוקס מחזיקה לרוב כחצי שנה וחוחרי המילוי כשנה . חומרי המילוי הנפוצים הם נגזרות של חומצה היאלורונית והידרוקסי אפטיט –שניהם חומרים טבעיים מהגוף ואולם יש הבדלים גדולים באיכותם בין היצרנים השונים.

תופעות לוואי

תופעות לוואי קלות עלולות להופיע, אבל אלה צפויות לחלוף לאחר כמה שעות או כמה ימים – לדוגמא שטפי דם קלים, או נפיחות מקומית או רגישות לרוב לחומר המילוי ולא לבוטוקס.

 

התאוששות

תוצאות הטיפול ניתנות להבחנה לאחר מספר ימים – המראה המתקבל הוא טבעי, המונע העמקה של קמטים בעתיד ו/או היווצרותם.

שאיבת שומן בבטן

שאיבת שומן בטן

שאיבת שומן בטן היא דרך נפוצה לסילוק עודפי שומן באזורים שונים בגוף ולחטב אותו, השומן תת עורי הנשאב על ידי מכונה. שאיבת שומן נועדה לטיפול

קרא עוד »
תיקון א-סימטריה

שחזור שד

כריתתו של השד נעשית היום בעיקר בשל סרטן ממאיר. את תחושת האובדן וחוסר הביטחון בקרב מי שעברה זאת, ניתן לשפר פלאים בעזרתו של שחזור שד,

קרא עוד »
מילוי קמטים

הזרקת שומן

אחד מהטיפולים הקוסמטיים הכי נפוצים לאחרונה הוא הזרקת שומן להגדלת עצמות לחיים, להגדרת קו לסת ,למילוי חסרים אחרים בפנים וכן בשדיים היום, בעזרת טכנולוגיה מתקדמת,

קרא עוד »

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן