ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

073-7828602

ניתוח עפעפיים

האם בכל גיל ניתן לבצע הרמת עפעפיים ?

אומרים שהגיל הוא רק מספר, אך מה לעשות שעם השנים אנחנו לא הולכים ונהיים צעירים יותר, אלא רק להפך. בנוסף לכך, השנים משפיעות גם על הגוף שלנו ועל המראה החיצוני שלנו. התרופפות עור הפנים היא הליך טבעי בגופנו, אך למזלנו הרב, יש לכך פתרונות, הודות לעולם הרפואה האסתטית.

ניתוח עפעפיים

אנו חיים היום בתקופה בה המדיה חושפת אותנו יותר לחברה: פייסבוק, אינסטגרם, ווטסאפ ועוד –חושפים את מראנו לכל המתקשר איתנו. מצד שני כשאנו מביטים בפנים של מישהו או משהיא אנו מתרכזים במבט בעיניים ובסובב אותם,כלומר עפעפיים. זו הסיבה שאחד הטיפולים המבוקשים ביותר בשנים האחרונות על ידי מטופלים רבים – נשים וגברים כאחד – הוא הרמת עפעפיים, אשר מחזיר את המראה הצעיר והרענן לעור הפנים. מדובר על לא מסובך, כשמשך ההחלמה אינו ארוך, כשלמעשה המטופל משתחרר לביתו כבר ביוםהניתוח .

האם טיפול זה מיועד לכל הגילאים?

למעשה, אין גיל מינימום לביצוע הרמת עפעפיים, אך ברוב המקרים המטופלים שבוחרים לבצע טיפול זה הם מעל גיל 35. יש לציין שכל מקרה לגופו. ישנם מטופלים המגיעים לטיפול כבר בגיל 35, ואנשים שזקוקים לניתוח בגיל 75.

מנתח עפעפיים מומלץ

מצב של צניחת עפעפיים –  פטוזיס, קורה כאשר העפעף צונח ברובו, כולל אזור שפת העפעף שם נמצאים הריסים, ובעצם  העפעף מכסה חלק ניכר משטח הקרנית, מפריע לראייה, משווה מראה עייף ומבוגר, וגורם לעייפות מהירה של העין.

פטוזיס נגרם בשל בעיה בשרירי העפעף, כאשר תיקו צניחת העפעף מתבצע בהליך כירורגי בו מחזקים את שריר העפעף על ידי אמצעים שונים. חשוב לציין כי אין קשר בין פטוזיס לעודפי העור מעל העין – מצב זה נקרא 'צניחת עפעפיים מדומה'. במידה וקיים עודף עור באזור זה, הסרתו  בלבד מבלי לחזק את שרירי העפעף, לא תפתור את הבעיה.

כמובן שכאשר תפנו לבירור בנוגע לניתוח, חשוב מאוד לברר על מנתח עפעפיים מומלץ ומנוסה, לפנות לייעוץ ולקבל מידע מפורט על ההליך.

מה נגרם בעקבות צניחת עפעפיים?

במצב של פטוזיס, העין לא יכולה להיפתח כראוי, ונראית עצומה באופן חלקי.

גם דרגה קלה של צניחת עפעפיים יכולה להוות בעיה – ואין ספק שזוהי הפרעה אסתטית שמטרידה אנשים רבים שסובלים מפטוזיס.

הסיבה העיקרית לצניחת העפעפיים היא על רקע גיל מבוגר, אך ישנם גם מקרים מעטים בהם הסיבה היא בשל מחלה נוירולוגית. אם אכם ישנו חשד למחלה נוירולוגית, הרופא ישלח את המטופל לבדיקות שונות טרם בחינת האפשרות להתנתח. רק אחרי שהסיבה לצניחת העפעפיים היא ברורה, אפשר להתקדם להליך הכירורגי.

 

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ ללא התחייבות

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן