ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

0506906090

הרמת גבות ללא ניתוח

הרמת גבות ללא ניתוח

הרמת גבות ללא ניתוח הייתה ועודנה משימה לא פשוטה בכלל ברפואה האסתטית ובעולם הניתוח הפלסטיים. מדובר בהרמה של הגבות בצידן החיצוני, הנמצא רחוק מהאף, המעניקה לאישה מראה נשי יותר ונאה. הפתרון המקובל כיום לביצוע הרמת גבות ללא ניתוח הוא באמצעות הזרקת בוטוקס לפנים.

הרמת גבות ללא ניתוח היא בהחלט אפשרית. היום יש פתרונות מתקדמים שעוקפים את ההתערבות הכירורגית ומשיגים תוצאות מצוינות, על אף שהן זמניות. פעמים רבות מטופלים ומטופלות יעדיפו שלא לעלות על שולחן הניתוחים, ולבצע הליך קוסמטי של מילוי בהזרקות, או מתיחה/הרמה באמצעות חוטים, אחת למספר שנים.

אם כן, ישנן כמה אפשרויות, ובעצם הכל תלוי במצב הפנים, במבנה אזור העין והגבה, וכן במידת ההרמה הנדרשת למראה הרצוי של הגבות.

עם השנים שומן הפנים מידלדל, והעור מאבד מהאלסטיות שלו, יש פחות ופחות סיבי קולגן ואלסטין שנוצרים, וכך שוקעות להן הגבות מטה, במקום להיות מתוחות מעלה. כמובן שהתופעה מספקת מראה מבוגר ועייף יותר, ויותר ויותר נשים (אך גם גברים) בוחרים לבצע הרמת גבות.

במידה ומדובר בצניחה קלה, הזרקת בוטוקס ומילוי נכון של חומצה היאלרונית באזורים סביב העין או באזור התחתון של המצח, יכולים להעניק פתרון הולם ולהשיג תוצאה מספקת. אך אם נדרשת הרמה משמעותית, הרמת הגבות באמצעות חוטים תהיה אפשרות מתאימה.

הרמת גבות באמצעות חוטים

הליך זה נעשה למעשה בעזרת חוטים אשר דומים מבחינת חומר לחוטים הרפואיים שרופאים משתמשים בהם לתפירת פצעים. חוטים אלו הם בעלי זיזים קטנים כך שכאשר משחילים אותם אל המקום המיועד, החוט  יצמיד את הרקמות ויחזיק אותן צמודות.

החוטים נמסים לאחר פרק זמן. שיטה זו מצוינת להרמת הלחיים, הגבות או לעיצוב קו הלסת. המתיחה מחזיקה כשנתיים ואף יותר. ההליך אינו כואב ואין זמן החלמה, הבחירה בחוטים יכולה לתקן חוסר איזון בפנים ולהצעיר באופן משמעותי את המראה.

קצת היסטוריה

אמנם נשים רבות מעוניינות במראה גבות נאה, מתוח וצעיר, אך לאורך השנים התברר כי מדובר באחד הניתוחים המאכזבים ביותר – וזאת בשל כוח המשיכה, שמנצח תמיד ומושך את הגבות למטה בחזרה, בניגוד לרצון המקורי.

הזרקת בוטוקוס למצח

כדי להתגבר על האכזבות מהניתוחים הלא מוצלחים, הומצאה טכנולוגיה בשם Endotine שבה נקדח מעין דיבל לעצם באזור הגבה, שנועד להרים אותה מעלה. שיטה זו בדרך כלל לא עובדת וכרוכה בסיכון בשל הפרוצדורה המורכבת. בנוסף, קיימות טכניקות תפרים למיניהן, אך בשורה התחתונה, היה קיים צורך ממשי בפתרון שיבצע את ההרמה בצורה נאה ואסתטית, אך יחזיק לאורך זמן.

איך מתבצעת הרמת גבות ?

הטיפול המקובל כיום הוא הרמת גבות ללא ניתוח  הוא באמצעות הזרקת בוטוקס אחת ל-4-6 חודשים. הבוטוקס מוזרק לשריר מתחת לאזור הגבה שמעוניינים להרים והתוצאות המתקבלות נאות לעין, וחשוב מכך – הרבה יותר מרשימות בהשוואה לניתוחים כלשהם שנוסו לאורך השנים. חשוב לציין כי גם מתיחת פנים אותה אני מבצע, ניתן להרים את הגבות, אבל פעולה זו נעשית כבדרך אגב, בידיעה מראש שהתוצאה לא צפויה להחזיק זמן רב.

.הרמת הגבות נעשית באופן סימטרי, כלומר על שתי הגבות במקומות זהים, והיא בדרך כלל ניתנת לשילוב במסגרת טיפולים אחרים באזור הפנים, כמו או הזרקות למיניהן.

תופעות לוואי ותוצאות

תופעות הלוואי האפשריות הן שטפי דם קלים ונפיחות מקומית, אך אלה צפויות להיעלם לרוב בתוך כשלושה ימים. את התוצאות הסופיות יהיה ניתן לראות בתוך מספר ימים מביצוע הרמת גבות ללא ניתוח.

ביצוע ההזרקה ע"י אנשים לא מיומנים עלול לגרום לצניחת הגבה בצד זה למספר חודשים. חשוב לדעת שאין טיפול מידי לנטרול הבוטוקס שהוזרק בצורה רשלנית

התאוששות והחלמה

מכיוון שמדובר בהזרקת בוטוקס, אין משך התאוששות משמעותי וכבר בשעות שלאחר ההזרקה ניתן לחזור לפעילות רגילה. ההשפעה של הבוטוקס מגיעה לשיאה כשבועיים לאחר ההזרקה.הטיפול בטוח ומאושר על ידי משרדי הבריאות של ישראל וארצות הברית ואחוז המטופלים המרגישים תופעות לוואי נמוך.

תיקון א סימטריה

תיקון א-סימטריה בחזה

גופנו אינו סימטרי. העיניים, כפות הידיים, הרגליים וגם החזה – לעולם אינם תואמים באופן סימטרי ומושלם. הבעייתיות נוצרת כאשר מדובר בחוסר סימטריה הבולט לעין. א-סימטריה

קרא עוד »
ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן ד"ר אברהם אמיר הוא מנתח פלסטי בכיר ניסיון של למעלה מ 25 שנה אלפי ניתוחים ולקוחות מרוצים פגישת ייעוץ מקצועית ליווי ומעקב

קרא עוד »
פנים חלקות

ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים כמה סיבות מדוע לבצע ניתוח מתיחת פנים עם דוקטור אברהם אמיר ד"ר אברהם אמיר הוא מנתח פלסטי בכיר ניסיון של למעלה מ

קרא עוד »

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן