ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

0506906090

הקטנת חזה

נהוג לחשוב כי כל אישה רוצה חזה גדול, אולם יש גם לא מעט נשים שסובלות אם יש להם כזה. חזה גדול, בעיקר עבור נשים צעירות, הוא מעמסה פסיכולוגית לא פשוטה, ודי בהצקות ובהעלבות כדי לפגוע בביטחון העצמי.

נשים שפונות לניתוח הקטנת חזה, עושות זאת לא רק בגלל צורך אסתטי, אלא במקרים רבים בעקבות בעיית יציבות או עודף משקל – בעיות אלה נובעות מגודל השדיים ועלולות לגרום לבעיות גב ולעקמומיות בעמוד השדרה. עיקום הגב נוצר גם מהרצון של הנשים "להסתיר" את גודל שדיהן על ידי הליכה שפופה.

לעתים, כובד המשקל יוצר פסים בעור הנגרמים מהחיכוך של רצועות החזיה. באקלים חם כמו בישראל, עלולים להיווצר גם גירויים פטרייתיים מתחת לקפל השד.

הקטנת חזה

מי פונה לניתוח הקטנת חזה?

ברוב המקרים, מדובר כאמור בנשים צעירות, שהתפתחו מוקדם וממדי החזה מפריע להן, או כאלה שנמצאות לאחר לידה, שבעקבותיה השד גדל. הגורם התורשתי קובע לא מעט במקרה זה, ואני לא מתפלא לגלות כי גם לאמה ולסבתה של המטופלת יש שדיים גדולים. את הניתוח ניתן לבצע רק לאחר שהשדיים הגיעו לשיא התפתחותם ולכן מומלץ לעתים להתאזר בסבלנות עד לאחר גיל 20.

איך מתבצע ניתוח להקטנת חזה?

לפני הקטנת חזה, מבצעים בדיקת ממוגרפיה או אולטרסאונד על מנת לשלול ממאירות. אם יש גושים, ניתן להסירם במסגרת ההקטנה.

הקטנת חזה נערך בהרדמה כללית ונמשך כשלוש שעות. מדובר בניתוח מסובך יחסית לניתוח הגדלת חזה, ולכן הוא מחייב תכנון מוקדם וקפדני. השרטוט המדויק של החתכים נעשה בעזרת תבנית מיוחדת וסרט מדידה , במצב בו המנותחת עומדת. בשלב הראשון מקטינים לרוב את קוטר העטרה, מרחיקים את עודף העור במיקומה החדש של הפטמה והעטרה שסביבה ,ומרימים את הפטמה למקומה החדש תוך שמירה על אספקת הדם לפטמה. בהמשך כורתים את רקמת השד העודפת ביחד עם עודפי העור. במהלך הניתוח שוקלים את רקמת השד והעור שנכרתו ומתאימים למשקל בצד הנגדי. בנוסף מושיבים את החולה לוודא שהתקבלה תוצאה סימטרית. את רקמת השד והעור שנכרתו מכל צד שולחים בנפרד לבדיקה פתולוגית. לבסוף תופרים את העור מסביב לעטרה ,מתחתיה ובקפל התת-שדי

תופעות לוואי וסיכונים

בשל הצורך בכריתת עודפי עור לצד כריתת רקמת שד עודפת לא ניתן להימנע מצלקות. לכן יש לעשותן עדינות ככל האפשר.. ברוב המקרים מעצבים את הצלקת בצורת עוגן: צלקת טבעתית סביב העטרה, צלקת אנכית מהעטרה מטה וצלקת אופקית בקפל התת-שדי. קיים גם סיכון כי התחושה בפטמה תיפגע, אך הדבר קורה באחוז קטן מאוד של המקרים.
כמו בניתוחים אחרים חובה להפסיק לעשן שלושה שבועות לפני ואחרי הניתוח ואם לא כן יש סכנה גדולה לנמק של הפטמה ופתיחת התפרים בשל הניקוטין שבסיגריות.

התאוששות והחלמה

לאחר הניתוח מומלץ להצטייד בחזייה במידה קטנה יותר מן המידה הנוכחית, כדי להשתמש בה כתמיכה נוחה, המחזיקה את השד ומשמשת תחבושת. לאחר הניתוח יש ללבוש חזיה חודש ימים ברציפות, פרט לזמן הרחצה.

בוטוקס במצח

מילוי קמטים במצח

מילוי קמטים במצח מילוי קמטים במצח הוא הליך קוסמטי פשוט הנעשה באמצעות החומרים חומצה היאלרונית ובוטוקס. קמטי ההבעה באזור המח משווים מראה מבוגר ולא אסתטי

קרא עוד »
חומצה הילרארונית

הרמת גבות ללא ניתוח

הרמת גבות ללא ניתוח הרמת גבות ללא ניתוח הייתה ועודנה משימה לא פשוטה בכלל ברפואה האסתטית ובעולם הניתוח הפלסטיים. מדובר בהרמה של הגבות בצידן החיצוני,

קרא עוד »
מילוי קמטים

הזרקת שומן

אחד מהטיפולים הקוסמטיים הכי נפוצים לאחרונה הוא הזרקת שומן להגדלת עצמות לחיים, להגדרת קו לסת ,למילוי חסרים אחרים בפנים וכן בשדיים היום, בעזרת טכנולוגיה מתקדמת,

קרא עוד »

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן