חזה הצרת זרועות

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בוחרים לבצע הצרת זרועות, מכמה סיבות עיקריות: ראשית, רצון וצורך האנשים להיראות טוב יותר, בטח לאחר שהמודעות לכך עלתה בצורה משמעותית.

שתי סיבות נוספות לעלייה בביקוש לניתוח הצרת זרועות הן:

  • המודעות של בריאטרים
  • דיאטות אינטנסיביות

הצרת זרועות יכול להתאים כמעט לכל אחד ואחת, אך לא בכל מצב. מטופלים רבים מעוניינים לבצע זה מיד לאחר שירדו במשקל. אלא שלמרות רצונם העז, עליהם להמתין שמשקלם התייצב לתקופה של כשישה חודשים.

יש לציין שהסיכונים בקרב מטופלים המעשנים ו/או סובלים ממחלת הסוכרת גדולים יותר משאר שכבות האוכלוסייה. הניקוטין מכווץ כלי דם אצל אנשים מעשנים, מה שעלול לגרום לכך שלא יגיע כלל דם לשוליים של הפצע והוא ייפתח. בנוגע לסוכרת, עלולים להיווצר זיהומים לא פשוטים, ולכן חשוב מאוד להיזהר.

הצרת זרועות – הטיפול

ברוב המוחלט של המקרים, הטיפול מתחיל שאיבת שומן שאותו מקדימה זריקה שאמורה להקל על השאיבה.
יש לציין שלאחר הטיפול נותרת צלקת, זאת בשל הצורך לכרות עודפי עור גדולים במהלכו. מדובר על צלקת בצד הפנימי, אך למרות זאת, בשל הרצון לשמור על מראה אסתטי, חשוב עד מאוד לבצע תכנון מדויק של הצלקת, כדי שזו תהיה מינימליסטית, דקה ונסתרת ככל האפשר.

בנוגע לכאבים, בדרך כלל, יתלונן המטופל על כאבים בשלושת-ארבעת הימים הראשונים שלאחר הניתוח , ולאחר מכן יוכל לשוב לשגרה. בחלוף הימים הראשונים, עלולה להישאר נפיחות הנובעת מעודפי הנוזלים שנותרו, אך עודפים אלו יורדים בהדרגה. הניתוח עצמו מבוצע בהרדמה כללית ובמהלכו הכאבים מינוריים.

בחלק גדול מהמקרים, המטופל מופנה לעיסוי לימפתי כדי לפנות את עודפי הנוזלים מגופו. בדרך כלל, המטופל נשלח לבצע את העיסוי כשלושה שבועות לאחר הניתוח , מכיוון שאם יישלח לפני כן התפרים עלולים להיפתח. יש לציין שמלבד העובדה שעיסוי זה מפנה את הנוזלים, הוא אף מקנה תוצאה חלקה ומושלמת יותר.

כדאי לדעת

את התוצאה רואים כבר ביום שלאחר הניתוח , אך לא מדובר בתוצאה הסופית. עם הזמן, המראה משתפר כשלאחר שלושה חודשים מתקבלת התוצאה הסופית. במהלך החודש הראשון שלאחר הטיפול לא מומלץ לבצע תנועות גסות וחדות. במקרים רבים, מטופלים בוחרים לשלב הצרת זרועות ביחד עם של הצרת ההיקפים באזור בית השחי, מהסיבה שלרוב הנשים, אחרי ירידה דרסטית במשקל, יש קפלי עור משמעותיים באזור בית השחי, המפריעים להן עד מאוד.

למידע ולייעוץ, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

* נבקשכם לא למלא את פרטיכם במהלך השבת.