ד״ר אברהם אמיר

מנתח פלסטי בכיר

0506906090

הצמדת אוזניים

הצמדת אוזניים

אוזניים בולטות עלולות לפגוע באופן משמעותי בדימוי העצמי ובביטחון העצמי של ילדים, אך רבים לא מודעים לכך שאוזניים בולטות עלולות בהחלט גם לפגוע באיכות החיים של מבוגרים.

בהתאם לכך, הצמדת אוזניים בולטות שמתבצע כיום בהיקפים גדולים בישראל בשכיחות גבוהה לא נעשה רק בילדים, כי אם גם במתבגרים ובמבוגרים רבים שמעוניינים לשפר את האסתטיקה של הפנים שלהם. הצורך גדל בשנה האחרונה בשל השימוש המתמשך במסיכות עקב מגיפת הקורונה

באילו מקרים רצוי וניתן לגשת לניתוח הצמדת אוזניים?
האוזניים האנושיות מסיימות להתפתח בסביבות גיל שש שנים זאת מאחר שבגיל זה משלימה האוזן כ 90% מגודלה הסופי . ולכן מגיל שש ואילך ניתן לבצע את הניתוח ללא כל חשש ואפילו אנשים בגילאים 50 ו-60 יכולים לעבור אותו.

ניתוח הצמדת אוזניים

הניתוח מביא לשיפור האסתטיקה במצבים בהם ישנה חוסר סימטריה בין האוזניים, כשרק אוזן אחת בולטת ואילו השנייה לא בולטת. ברוב המקרים הניתוח מבוצע בשתי האוזניים. בכל מקרה שבו האוזניים הבולטות פוגעות באיכות חייו של האדם, באפשרותו לגשת לניתוח לאחר קבלת ייעוץ, אך ישנם גם מקרים בהם הורים לילדים עם אוזניים בולטות מעוניינים לחסוך מהם את ההקנטות. גם אז ניתן בהחלט, בהסכמת הילד כמובן, לבצע את הפרוצדורה הכירורגית.
למה מפריע לנו שהאוזניים בולטות ?

כיצד מתנהל ניתוח הצמדת אוזניים?

ניתוח להצמדת אוזניים בולטות נמשך כשעה עד שעתיים בממוצע וניתן לעבור אותו בהרדמה כללית, בהתאם לגיל המנותח ולמורכבות של הניתוח. במהלך הניתוח מבצע המנתח חתך בחלקה האחורי של האוזן, כך שהצלקת שנשארת לאחר הניתוח אינה נראית לעין. המנתח מעצב בעזרת חתכים עדינים את הסחוס של האוזן לצורה הרצויה ולעתים אף יסיר ממנו חלק קטן במידת הצורך.

הצמדת אוזניים בולטות – תופעות לוואי והחלמה
לרוב המנותחים משוחררים לביתם מספר שעות לאחר הניתוח , כשאזור הניתוח חבוש ולרוב כמעט שלא מורגשים כאבים. אם מופיעים כאבים, הם יהיו מקומיים וקלים בלבד וניתן יהיה לטפל בהם באופטלגין או באקמול בהצלחה רבה. באופן כללי, הכאבים נעלמים מאליהם בתוך 24-28 שעות ממועד הניתוח. לאחר הצמדת אוזניים, האוזניים עלולות להיות מעט נפוחות וצבען עשוי להיות מעט כחלחל, אך הנפיחות ושינוי הצבע חולפים ללא טיפול בתוך ימים ספורים.
לא ניתן לבצע הניתוח במטופלים מעשנים! יהיה עליהם להפסיק לעשן כשלושה שבועות לפני הניתוח ושלושה שבועות אחריו.גם אז הם עדיין בסיכון מוגבר ביחס ללא מעשנים.

החשיבות של בחירת מנתח מומחה

התוצאות של הניתוח נשארות קבועות וללא שינוי, וכאשר הניתוח מבוצע בהצלחה, ניכר שיפור משמעותי ומרחיק לכת בדימוי העצמי ובביטחון העצמי של המנותחים. עם זאת, כשל או אי עמידה של המנתח בציפיות של המנותח עלולים להסב למנותחים עוגמת נפש של ממש שכן קשה מאד לתקן נזקים שנעשו בניתוח לא מוצלח של האוזניים.. אי לכך, ישנה חשיבות עליונה לבחור במנתח מנוסה שמאחוריו ניסיון רב בביצוע של ניתוחים לתיקון אוזניים בולטות. ד"ר אברהם אמיר הוא רופא מומחה לכירורגיה פלסטית שמחזיק בניסיון של קרוב לשלושה עשורים בתחום. ד"ר אמיר הוא בעל וותק עצום בתחום הכירורגיה הפלסטית ומאחוריו כבר אלפי ניתוחים מוצלחים, לרבות ניתוחים לתיקון אוזניים בולטות.

lp – הזרקות קמטים

ד״ר אברהם אמיר מנתח פלסטי בכיר 073-3745302 מחזירים את המראה הצעיר לעור הפנים ככל שעוברות השנים מופיעים יותר ויותר קמטי הבעה בפנים. לא מעט בעקבות

קרא עוד »
הקטנת חזה

הגדלת חזה

אי הנוחות מהליך גדילת השדיים בשנות העשרה המוקדמות, מתחלפת בהמשך בגאווה ותחושת נשיות, אולם לא אצל כולן. לא בכדי מדובר בניתוח הפלסטי הפופולארי ביותר בישראל.

קרא עוד »
מילוי קמטים

מילוי קמטים בפנים

מילוי קמטים בפנים ייתכן מאוד שאתן מכירות כבר הרבה נשים וגברים שכבר ביצעו מילוי קמטים בפנים – מדובר בטיפול שכיח במיוחד בשנים האחרונות, בעל פופולריות

קרא עוד »

Schedule a meeting

לקביעת פגישת יעוץ

כל שנדרש כדי להרגיש מלאת חיים וביטחון עצמי

קביעת פגישת יעוץ

דילוג לתוכן