צפו בד"ר אברהם אמיר בתכנית "גוף ונפש"

הדיאטה והפעילות הגופנית לא עוזרת ונותרו בליטות לא יפות לעין על הגוף? ניתן לטפל במאגרי שומן באזורים ספציפיים בגוף ולפסלו ובכך להצליח היכן שהתזונה ואורח החיים הבריא אינם נותנים את המענה.

מי פונה בשביל שאיבת שומן?

ניתוח שאיבת שומן מתאים לבעלי עור גמיש, הסובלים מבליטות או השמנה באזורים נקודתיים בגופם (הצטברות שומן בחזה אצל גברים, מתחת לסנטר, בצוואר, ירכיים וכו') וזאת לאחר שניסו לפתור את הבעיה בעזרת דיאטה ופעילות גופנית, אך ללא הצלחה.
חשוב לציין כי הניתוח אינו מתאים לאילו הסובלים מעודף משקל ואינו מהווה תחליף לדיאטה או הורדה במשקל.

איך מתבצע שאיבת שומן?

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית או מקומית ללא צורך באשפוז לילה ואורך כשעה וחצי. במהלכו, מוזרקים לאיזורי השאיבה המיועדים נוזלים וזמן קצר לאחר מכן נשאב השומן דרך חתכים זעירים של מס' מ"מ, כל אחד בצינוריות מיוחדות המחוברות למכונת שאיבה בוואקום.

על המנתח לבצע מעקב אחר כמות השומן הנשאבת, כך שלא תעלה על חמישה ליטר ויופר מאזן הנוזלים בגוף. כמו כן, על העור להתרגל לשינוי באופן הדרגתי ולכן במידה ויש צורך לשאוב כמות גדולה יותר, יחולק הניתוח ויהיה ניתן לחזור על התהליך לאחר מספר חודשים.

 

תופעות לוואי וסיכונים

מיומנותו של הרופא ומקצועיותו חשובה להצלחתו של הניתוח . עם זאת חשוב לציין כי התוצאה של הניתוח תלויה אף בסוג העור של המטופל- עד כמה הוא גמיש ומסתגל לשינויים, שכן עור שאינו גמיש עלול להישאר מדולל ורפוי לאחר השאיבה. בשבוע הראשון עלולות להיווצר תופעות לוואי כמו בצקות , נפיחות ושטפי דם, שיחלפו תוך כמה ימים. במקרה של ירידה ברמת ההמוגלובין יש ליטול כדורי ברזל.

התאוששות והחלמה

לאחר הניתוח מולבש מחוך מיוחד עם פתחים, שיש להקפיד ללבוש מתחת לבגדים בחודש שלאחר הניתוח לקיבועו של העור.
לפעילות שגרתית ניתן לחזור לאחר כשבוע ולפעילות גופנית אפשר לחזור לאחר חודש.
תוצאות סופיות ניתן לראות אחרי כחודשיים.

איפה בדרך כלל עושים שאיבת שומן?

שאיבת שומן בטן

שאיבת שומן בבטן מספק פתרון לאזור הנחשב בעייתי לחיטוב באמצעות ספורט ודיאטה. באמצעות זה מסולקים עודפי השומן המיותרים מאזור הבטן. התוצאות מביאות לירידה בכמות השומן בבטן ומושפעות בדרך כלל מגורמים מסוימים: אופי העור, גיל המטופלות ועוד.

 

שאיבת שומן ירכיים

שאיבת שומן ירכיים מיועד לנשים ולגברים הסובלים מעודפי שומן נקודתיים באזור הירכיים ומעוניינים להיפטר מהם. אורך הניתוח – כשעתיים, ובמהלכו ניתן לשאוב עד 3 ק"ג של שומן. על המנתח לדאוג לסימטריה בין הירכיים שתשמור על מראה אסתטי.

 

למידע ולייעוץ, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

* נבקשכם לא למלא את פרטיכם במהלך השבת.

פוסטים אחרונים מהבלוג בנושא