חזה הצרת זרועות

כריתתו של השד נעשית היום בעיקר בשל סרטן ממאיר. את תחושת האובדן וחוסר הביטחון בקרב מי שעברה זאת, ניתן לשפר פלאים בעזרתו של שחזור שד, המשקם את מראהו ותורם לתחושת הדימוי העצמי של המטופלת. מדובר באחדהניתוח המאתגרים ביותר בתחום הרפואה הפלסטית, ופרסמתי מאמרים רבים העוסקים בנושא.

מי פונה ל שחזור שד?

נשים הסובלות מדימוי עצמי נמוך, לאחר ביצוע כריתת שד. שחזור שד מתבצע רק לאחר החלמה מהמחלה, על כל הטיפולים הנלווים הכרוכים בכך. שחזור באמצעות רקמות ומצבורי שומן אינו מתאים למעשנות או לחולות סכרת ושחזור המבוצע ספציפית בעזרת רקמות מאזור הבטן אינו מתאים לאלה הסובלות מעודף משקל או כאלה שעברו טיפולים קוסמטיים באזור הבטן.

איך מתבצע שחזור שד?

ניתן לבצע שחזור שד באמצעות רקמות מגופה של המטופלת או בעזרת שתלי סיליקון, כשיש לקחת בחשבון את נפח וצורת השד המשוחזר, ואת השאלה אם השד הוקרן או יוקרן בעתיד ועוד. אני דוגל בשחזור טבעי מדופן הבטן או מהגב, ללא סיליקון. במטופלות שלא מתאימות לשחזור זה, אפשר לבצע את השחזור עם תותבת סיליקון, עם או בלי אפשרות ניפוח בעזרת שסתום. חתך יבוצע באזור ממנו תוסט הרקמה המבוקשת (הבטן או הגב). לאחר מכן יבוצע חתך באזור בית החזה ותמוקם בו מחדש הרקמה. כמו כן, יחודש גם מיקום הפטמה והעטרה. לבסוף ייעטף אזור בית החזה בחבישה אלסטית.

תופעות לוואי וסיכונים

לאחרהניתוח עשויים להיווצר דימומים, מכיוון שהכיס בו נמצא השתל ואופי החלמת הצלקות הנו תלוי גנטיקה בעיקר. המטופלת תסבול מאי נוחות זמנית שלאחרהניתוח כתוצאה מחוסר הסימטריה בין השד הקיים לבין זה שנותח. כמו כן, עלול להתפתח זיהום בפצעהניתוח ובמקרים נדירים דחייה של השתל וכאבים שיארכו לתקופת זמן ממושכת.

התאוששות והחלמה

המטופלת תישאר בהשגחה של כ-24 שעות, כאשר אין צורך בהוצאת התפרים הנמסים מעצמם. זמן ההחלמה הוא כשבוע. מומלץ לנוח כחלק מתהליך ההחלמה ויש להימנע בחודש שלאחרהניתוח מפעילות גופנית ואף ללבוש במהלכו חזיית ספורט מיוחדת. תהליך החלמתה של הצלקת אורך כשנה.

למידע ולייעוץ, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

* נבקשכם לא למלא את פרטיכם במהלך השבת.

פוסטים אחרונים מהבלוג בנושא