ניתוחי חזה

נשים רבות סובלות ממום בפטמה שמתאפיין בכך שבמקום לבלוט החוצה, הפטמה מתחפרת בתוך השד ובולטת כלפי פנים. למרות שמדובר על תופעה יחסית נפוצה שאינה דורשת טיפול ולמעשה לרוב מהווה פגם אסתטי ותו לא, הרי שלעתים נדרש לבצע הליך כירורגי פשוט שבו ניתן לתקן את הפגם ולשלוף את הפטמה על מנת שתבלוט כלפי חוץ כפי שהיא אמורה לבלוט באופן טבעי. ישנם גורמים רבים שיכולים להוביל לתופעה וביניהם זיהום בשד, צלקת ניתוחית, הנקה ממושכת, מחלת שד ממאירה ועוד. התופעה מתרחשת בדרגות חומרה משתנות בכמעט עשרה אחוז מקרב האוכלוסייה הנשית.

מי פונה לניתוח לתיקון פטמה שקועה

בעיקרון במידה ומדובר על פגם אסתטי בלבד, ניתן בהחלט להימנע מלגשת להליך הניתוחי. עם זאת, ישנן נשים רבות שמעוניינות לבצע את הניתוח כיוון שהן לא חשות בנוח עם החזה שלהן כפי שהוא.

מעבר לכך ישנו צורך ממשי לבצע את הניתוח במידה והפטמה השקועה מעוררת חוסר נוחות פיזית כיוון לעתים פטמה שקועה עלולה להסב לאישה כאבי חזה ולהוביל לגרד מציק וטורדני. מעבר לכל זה הפטמה השקועה יכולה במקרים מסוימים להקשות מאוד על האישה להניק את תינוקה וגם במקרים כאלו כמובן מומלץ לגשת לניתוח.

איך מתבצע ניתוח תיקון פטמה שקועה

הניתוח הפלסטי לתיקון פטמה שקועה נחשב לפשוט ביותר מכל ניתוחי החזה הקיימים כיום. הניתוח קצר ואורך עד שעה כאשר ניתן לעבור אותו תחת הרדמה מקומית או מלאה בהתאם להחלטתם המשותפת של הרופא המנתח ושל המנותחת. במהלך הניתוח מבוצע חתך זעיר סמוך לפטמה דרכו המנתח מגיע לפטמה ושולף אותה החוצה. לאחר מכן הוא מבצע תפר פנימי שתפקידו למנוע מהפטמה לצנוח שנית לפנים השד. ישנן כמה טכניקות לביצוע הניתוח כאשר ההחלטה על הטכניקה המועדפת מתבצעת תוך שיקולים שכוללים בין היתר את מידת החומרה של שקיעת הפטמה.

תופעות לוואי וסיכונים

למרות שהניתוח נחשב לבטוח מאוד באופן יחסי, גם לו יש מספר תופעות לוואי אפשריות, הגם שהן נחשבות לנדירות יחסית. תופעות הלוואי והסיבוכים המוכרים כיום הם למשל דימום מאזור הניתוח, זיהום בפטמה, תגובה לא רצויה של הגוף להרדמה ועוד.

התאוששות והחלמה

בניגוד לניתוחי חזה אחרים, אחרי ניתוח לתיקון פטמה שקועה לא צריך לבלות את הלילה בבית החולים וניתן לחזור הביתה כבר לאחר שעות ספורות. לרוב המנותחת תחוש כאבים באזור הניתוח במשך כשבועיים ובהחלט מומלץ לנוח עד יומיים בבית לפני החזרה לשגרה. כמו כן מומלץ שלא לחזור לעבודה במהלך השבוע הראשון לאחר הניתוח ולא לבצע פעולות שדורשות הפעלת כוח או מאמץ פיזי רב.

למידע ולייעוץ, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

* נבקשכם לא למלא את פרטיכם במהלך השבת.

פוסטים אחרונים מהבלוג בנושא