חזה הצרת זרועות

נהוג לחשוב כי כל אישה רוצה חזה גדול, אולם יש גם לא מעט נשים שסובלות אם יש להם כזה. חזה גדול, בעיקר עבור נשים צעירות, הוא מעמסה פסיכולוגית לא פשוטה, ודי בהצקות ובהעלבות כדי לפגוע בביטחון העצמי.

נשים שפונות לניתוח הקטנת חזה, עושות זאת לא רק בגלל צורך אסתטי, אלא במקרים רבים בעקבות בעיית יציבות או עודף משקל – בעיות אלה נובעות מגודל השדיים ועלולות לגרום לבעיות גב ולעקמומיות בעמוד השדרה. עיקום הגב נוצר גם מהרצון של הנשים "להסתיר" את גודל שדיהן על ידי הליכה שפופה.

לעתים, כובד המשקל יוצר פסים בעור הנגרמים מהחיכוך של רצועות החזיה. באקלים חם כמו בישראל, עלולים להיווצר גם גירויים פטרייתיים מתחת לקפל השד.

מי פונה לניתוח הקטנת חזה?

ברוב המקרים, מדובר כאמור בנשים צעירות, שהתפתחו מוקדם וממדי החזה מפריע להן, או כאלה שנמצאות לאחר לידה, שבעקבותיה השד גדל. הגורם התורשתי קובע לא מעט במקרה זה, ואני לא מתפלא לגלות כי גם לאמה ולסבתה של המטופלת יש שדיים גדולים. אתהניתוח ניתן לבצע רק לאחר שהשדיים הגיעו לשיא התפתחותם ולכן מומלץ לעתים להתאזר בסבלנות לאחר גיל 20.

איך מתבצע להקטנת חזה?

לפני הקטנת חזה, מבצעים בדיקת ממוגרפיה על מנת לשלול ממאירות. אם יש גושים, ניתן להסירם במסגרת ההקטנה.

הקטנת חזה נערך בהרדמה כללית ונמשך כשלוש שעות. מדובר מסובך יחסית לניתוח הגדלת חזה, ולכן הוא מחייב תכנון מוקדם וקפדני. השרטוט המדויק של החתכים נעשה בעזרת מחוגה וסרגל, במצב בו המנותחת עומדת או יושבת. בשלב הראשון מרחיקים את עודף העור ואת רקמת השד ולאחר מכן מרימים את הפטמה למקומה החדש. לבסוף תופרים את העור מתחת לפטמה בקפל התת-שדי.

תופעות לוואי וסיכונים

כמו בכל פלסטי, גם כאן יש סיכוי לצלקות, אך החוכמה היא לדעת להסתיר אותן בצורה כזאת שלא יפריעו למראה החדש של השד. ברוב המקרים מעצבים את הצלקת בצורת עוגן: צלקת טבעתית סביב ההילה, צלקת אנכית מההילה מטה וצלקת אופקית בקפל התת-שדי. קיים גם סיכון כי התחושה בפטמה תיפגע, אך הדבר קורה באחוז קטן מאוד של המקרים.

התאוששות והחלמה

לאחרהניתוח מומלץ להצטייד בחזייה במידה קטנה יותר מן המידה הנוכחית, כדי להשתמש בה כתמיכה נוחה, המחזיקה את השד ומשמשת תחבושת לאחרהניתוח . יש ללבוש חזיה חודש ימים ברציפות, פרט לזמן הרחצה.

למידע ולייעוץ, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

* נבקשכם לא למלא את פרטיכם במהלך השבת.

פוסטים אחרונים מהבלוג בנושא